Nehoda dodávky na 175. kilometru dálnice D1. Foto: HZS

VIDEO: Neuvěřitelná nehoda dodávky a kamionu na D1. Z dodávky zbyl jen šrot!

Až se nechce věřit, že toto řidič dodávky přežil. Na dálnici D1 u Brna se stala nehoda, při které řidič doslova rozpáral svou dodávku o kamion.

Na první pohled skoro ani není jasné, co za hromady plechů se válí na největší české dálnici D1. Až pohled z druhé strany prozrazuje, že jde o vážnou dopravní nehodu dodávky a kamionu. V pátek totiž na 175. kilometru dálnice D1 ve směru na Brno narazil řidič dodávky do zadní části kamionu.

Nehoda se stala poblíž obce Říčky v úseku mezi Velkou Bíteší a Ostrovačicemi. Zřejmě ve vyšší rychlosti narazil do rámu kamionu nikoli celou přední plochou dodávky, ale jen její částí.

To mělo za důsledek, že náraz vůz v podstatě rozřízl na polovinu. Jeho trosky pak zůstaly rozeseté po dálnici stejně jako náklad. Bedny se z dodávky vyvalily rozpáraným bokem nákladového prostoru.

Nehoda dodávky a kamionu na D1: řidič přežil

Řidič dodávky naštěstí vyvázl živý, utrpěl ale zranění. „Na místě byl jeden zraněný. Nemuseli jsme nikoho vyprošťovat,“ uvedl bez bližších podrobností mluvčí hasičů Jihomoravského kraje Štěpán Komosný. Při řidiči tak doslova stáli všichni svatí.

Bylo také obrovské štěstí, že v dodávce neseděl spolujezdec, pak by nehoda měla zřejmě mnohem vážnější následky. Dodávku po vyšetření nehody policií z místa odtáhla odtahová služba, řidič byl převezen do nemocnice.

FOTO: Hromadná nehoda u Bystřice! Deset zraněných, zasahovaly tři vrtulníky!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru