Hromadná nehoda u Bystřice na Benešovsku. Foto: HZS

FOTO: Hromadná nehoda u Bystřice! Deset zraněných, zasahovaly tři vrtulníky

Silnici I/3 u Bystřice na Benešovsku zablokovala nehoda čtyř aut. Při havárii se zranilo podle záchranářů celkem deset lidí. Doprava na vytížené silnici stála skoro čtyři hodiny.

Hromadná nehoda se stala kolem třetí hodiny nedaleko obce Bystřice na Benešovsku. Na silnici I/3 se srazila čtyři osobní auta. Náraz byl přitom tak silný, že jedno z vozidel, zůstalo zaklíněné pod druhým.

„Dvě auta se srazila v jednom jízdním pruhu, přičemž řidič třetího vozu, který jel za nimi se chtěl nehodě vyhnout a vjel do protisměru,“ vysvětluje mluvčí středočeské policie Pavel Truxa. V protisměru bohužel přijíždělo čtvrté vozidlo a došlo k silnému čelnímu střetu.

Nehoda u Bystřice: Záchranáři vyhlásili traumaplán

Hasiči sice nemuseli z vozů nikoho vyprošťovat, přesto jsou zranění několika účastníků vážná. „Na místě bylo nejméně osm zraněných osob,“ uvedl Truxa. Záchranáři později upřesnili, že zraněno bylo celkem deset lidí, z toho sedm vážně a tři lehce.

Kromě dospělých museli záchranáři ošetřit i čtyři děti. Záchranáři vyhlásili dokonce traumaplán a na místo povolali tři vrtulníky letecké záchranné služby.

„Na místě zasahovali profesionální hasiči z Benešova a dobrovolní z Bystřice a Neveklova. Jednotky po pomoci s ošetřením raněných provedly na vozidlech protipožární opatření a zasypaly uniklé provozní kapaliny,“ informovala mluvčí HZS Středočeského kraje Veronika Švorcová Mocová.

Nehoda blokovala téměř celé odpoledne dopravu na silnici I/3. Havárie se stala kolem třetí hodiny a plně zprůjezdnit se podařilo trasu před 19. hodinou. Nyní už řidiči místem mohou projíždět bez omezení.

FOTO: Vážná nehoda tří aut uzavřela tah I/16 na Jičín, na místě přistává vrtulník