Řidička Fordu vjela před vlak na Klatovsku. Foto: ČD

Vážná nehoda u Klatov: Řidička vjela před vlak i když svítila červená

Série vážných nehod na železničních přejezdech nebere konce. Dnes vjela před vlak řidička staršího Fordu u Běšin na Klatovsku. Vlak auto zdemoloval, řidička je vážně zraněná.

Velmi vážná zranění, s nimiž ji musel transportovat do nemocnice vrtulník, utrpěla dnes řidička staršího Fordu, která vjela před rozjetý vlak u Běšin na Klatovsku. Podle dostupných informací 49letá žena zřejmě přehlédla světelné znamení, na kterém svítila červená. „Na železničním přejezdu nerespektovala světelné výstražné znamení,“ potvrdila policejní mluvčí Iva Vršecká.

Vlak RegioNova do vozu vrazil a výrazně ho zdemoloval, auto před sebou tlačil desítky metrů. Uvnitř vozu zůstala uvězněna řidička, kterou museli vyprostit hasiči. Žena při nárazu bohužel utrpěla vážná zranění. Hasiči ji na místě museli oživovat.

Následně byla transportována do nemocnice vrtulníkem. Do nemocnice musel také strojvedoucí, který se při nárazu také zranil a též jedna z celkem 21 cestujících ve vlaku.

„Lokálka, nebo hlavní trať – všude je třeba si dávat pozor na přejezdu, jinak… Jako se tomu stalo dnes v úseku Běšiny – Nemilkov, na trati Horažďovice – Klatovy,“ napsaly dnes opětovnou výstrahu České dráhy. „U nás poškozená jednotka RegioNova a přes 3 hodiny zastavený provoz. Cestující jsou naštěstí v pořádku,“ dodaly k této nehodě České dráhy.

Nebyl to přitom dnes jediný problém na železnici. Odpoledne srazil vlak osobu na trati Praha – Kolín, v úseku Praha-Libeň – Praha-Běchovice. Nehoda nejméně na dvě hodiny zastavila provoz. Vlaky regionální i dálkové dopravy byly vedeny odklonem.

Další auto vjelo před vlak včera na Liberecku. V neděli odpoledne se stala nehoda na železničním přejezdu v Libštátu na Semilsku. Ve vlaku cestovalo 159 cestujících.