V neděli odpoledne se stala nehoda na železničním přejezdu v Libštátu na Semilsku. Foto: HZS LBC

Na Semilsku vjelo auto před vlak. Cestující pak čekali na louce

Další auto vjelo před vlak na Liberecku. V neděli odpoledne se stala nehoda na železničním přejezdu v Libštátu na Semilsku. Ve vlaku cestovalo 159 cestujících.

Řidiči dál nedávají pozor při vjezdu na železniční přejezdy, přestože se v posledních týdnech a měsících stalo tolik vážných nehod, o kterých informují média. Tentokrát vjelo auto před osobní vlak v Libštátu na Semilsku.

U nehody v neděli odpoledne zasahovali hasiči. Naštěstí se srážka obešla bez zranění. Cestující z auta, které uvízlo na přejezdu, dokázali za auta vystoupit ještě dříve, než do něj narazil přijíždějící vlak.

Bez zranění naštěstí vyvázli též cestující z vlaku. „159 cestujících bylo za asistence hasičů vyváděno z vlaku,“ informovali hasiči z HZS Libereckého kraje. Cestující z vlaku pak čekali na zajištění dopravy na louce u železnice, posedávali a postávali, kde se dalo. Hasiči cestujícím poskytli také nápoje a snažili se jim maximálně pomoci.

Po dobu zásahu byl provoz na trati zastaven, obnoven byl v 18 hodin. Na místě zasahovali jednotky hasičů HZS LBK Semily, Jilemnice, Liberec, HZS podniku Správa železnic Liberec a JSDH obcí Libštát a Lomnice nad Popelkou.

Není to tak dlouho, kdy se přímo na Liberecku stala jiná železniční nehoda. Na přejezdu ve Stráži nad Nisou 21. června narazil vlak do přívěsu s bagrem. Při nehodě se zranilo 21 lidí, mezi nimi byly i děti. Policie nyní vyšetřuje, zda bylo v provozu signalizační zařízení. Vlastník vozu tvrdí, že v provozu nebylo, inspekce naopak míní, že ano.

Přejít nahoru