Vůz Porsche havaroval v Praze na Hořejším nábřeží. Foto: HZS Praha

V centru Prahy bouralo Porsche. Nelegální cizinec ujížděl policii

Pozdvižení vyvolala nehoda luxusního vozu Porsche v centru Prahy. Jeho řidič ve vysoké rychlosti ujížděl policii a přitom naboural do sloupu. Byl to nelegální cizinec.

„Automatické volání nám oznámilo nehodu na Hořejším nábřeží v Praze,“ informovali hasiči z HZS Praha, kteří k nehodě vyjeli. Po příjezdu se jim vyjela zkáza jako z akčního filmu Rychle a zběsile.

Později vyšlo najevo, že šlo o cizince, který v zemi pobývá nedovoleně a ujížděl policii. „Policisté chtěli na Smíchově řidiče zastavit, ten jejich výzvy neuposlechl a začal jim ujíždět. Následně na Hořejším nábřeží narazil do sloupu,“ uvedl policejní mluvčí Jan Rybanský.

Po nehodě se mu podařilo z auta dostat a začal utíkat. Kolemjdoucí muže do příjezdu policie zadrželi. „Hlídka následně zjistila, že jde o cizince, který pobývá na území České republiky nelegálně s padělanými doklady,“ řekl Rybanský.

Náraz auta musel být velmi silný, protože přední části byla značně pobořená a úplně vylomené bylo i levé kolo. Auto se zastavilo na chodníku u viaduktu, kde zároveň pobořilo dopravní značku.

Řidič utrpěl zranění, do péče si jej převzala pražská zdravotnická záchranka. „Na místě zasypáváme uniklé provozní kapaliny,“ informovali pražští hasiči.