Tragická nehoda na D1 u Brna. Dodávka narazila do kamionu. Foto: Policie ČR

Tragická nehoda uzavřela v pátek ráno dálnici D1 u Brna směr Ostrava

/AKTUALIZOVÁNO/ Tragická nehoda uzavřela v pátek po sedmé hodině ráno dálnici D1 u Brna. Havárie se stala na 193. kilometru ve směru na Ostravu. Dodávka narazila do kamionu, řidič zemřel.

Dálnice D1 je po tragické nehodě uzavřena ve směru na Ostravu na úrovni Brna. Tvoří se dlouhé kolony.

„Očekávejte velké komplikace na D1 a přilehlých komunikacích. Na 193. kilometru D1 ve směru na Ostravu došlo k tragické dopravní nehodě. Dálnice je v tomto směru uzavřena,“ informovala Policie ČR. Dopravu policie odklání už na sjezdu Kývalka a u Bohunic.

Podle informací ČRzpráv se na místě srazila dodávka s kamionem. Dodávka narazila do kamionu zezadu a její přední část se doslova slisovala pod konstrukci kamionu. Kabina posádky byla zcela zničená. Její řidič utrpěl zranění, kterým na místě podlehl.

Na místě zasahují jednotky hasičů ze stanice Brno (Starý Lískovec, BVV a Lidická). Hasiči zatím provedli zasypání vyteklých provozních kapalin sorbentem a provedli protipožární opatření. Záchranka, která dorazila na místo konstatovala exitus řidiče dodávky.

Po zdokumentování nehody začneme z vyprošťováním zemřelého řidiče z dodávky,“ informovali hasiči v 8.20 hodin.

Další nehody v koloně!

Za nehodou, při níž zemřel řidič dodávky, se ve směru na Brno vytvořila několikakilometrová kolona. Policisté odklánějí dopravu už na sjezdu Kývalka. Jakmile se podaří uvolnit sjezd Brno Bohunice, bude možné sjíždět na odklonovou trasu i tam.

„V koloně za nehodou došlo k dalším dvěma kolizím, které již tak složitou situaci ještě komplikují. Včas vytvářejte záchranářskou uličku a do této nevjíždějte. Jeďte opatrně. Počítejte se zdržením. Objízdné trasy jsou přetížené. Dbejte pokynů policistů,“ informovala policie před devátou hodinou.

Dálnice částečně otevřena v 9:15

V 9:15 hodin potvrdila policie, že se jí spolu se zasahujícími hasiči podařilo otevřít rychlý pruh dálnice směrem na Brno. Osobní vozidla jsou tedy postupně pouštěna, kamiony dál stojí v koloně.

Nela Slováková v šoku po tragické nehodě u Brna: Takhle jsem bourala já!

Bohužel to není jediná páteční nehoda na dálnici D1. Na 175. kilometru na trase Praha – Říkovice se kolem půl deváté srazila rovněž dodávka a nákladní auto. Také při této nehodě musely být provedeny záchranné a vyprošťovací práce.

Tragická nehoda auta a náklaďáku v Brně: Řidiče vyprostili mrtvého