Nehoda vozu nedaleko Olšan u Prostějova. Foto: HZS Olomouc

Tragická nehoda na Olomoucku! Auto vrazilo do stromu, motor odletěl do pole, řidič zemřel

Jen vrak zůstal z auta, které ve čtvrtek ráno narazilo do stromu nedaleko Olšan u Prostějova v Olomouckém kraji. Auto dostalo takovou ránu, že motor odletěl do pole, řidič nepřežil!

Neštěstí se odehrálo na méně frekventované komunikaci 44928 vedoucí mezi obcemi Olšany u Prostějova a obcí Studenec v Olomouckém kraji. V podstatě mezi poli na téměř rovném úseku auto z dosud nejasných příčin vyjelo ze silnice a zřejmě v plné rychlosti narazilo do stromu.

Příčinu nehody vyšetřuje policie, ale z míry poškození vozu značky Toyota je zřejmé, že k nárazu muselo dojít ve vyšší rychlosti. Automobil dostal ránu na místo řidiče a levá část vozu skončila zcela sešrotovaná.

Nehoda u Olšan: z auta vyletěl motor

Následkem nárazu dokonce z auta vyletěl motor, hasiči a policisté jej našli o několik desítek metrů dál v poli.

Řidič bohužel neměl šanci takovou destrukci přežít. „Řidič utrpěl smrtelná zranění. Zajistili jsme místo nehody a zabezpečili jej proti vzniku požáru. Po zaměření nehody PČR jsme vyprostili ze zdemolovaného vozu tělo,“ upřesnila mluvčí HZS Olomouckého kraje Lucie Balážová.

Tragický úsek u Olšan, už třetí nehoda!

Hasiči upozorňují, že v tomto úseku mezi Studencem a Olšany u Prostějova jde o již třetí tragickou nehodu za rok a čtvrt.

„Na konci letošního února jsme zde zasahovali u nehody, kdy po nárazu do stromu zahynul čtyřiatřicetiletý řidič,“ upozorňuje mluvčí Balážová.

V lednu 2023 tam rovněž zahynul mladý řidič, který nezvládnul zatáčku, vyjel mimo komunikaci a po nárazu do dvou stromů svým zraněním na místě podlehnul.