Na D10 se osobní vůz srazil s kamionem a shořel. Foto: PČR

Tragická nehoda na dálnici D10! Auto jelo v protisměru, srazilo se s kamionem a shořelo!

Nehoda s tragickými následky se stala ve čtvrtek večer na dálnici D10. Osobní auto tam vjelo do protisměru a srazilo se s kamionem. Po nárazu začalo hořet, osoba za volantem zemřela.

Tragická nehoda se stala ve čtvrtek kolem 21. hodiny na dálnici D10 mezi Brodcemi a Benátkami nad Jizerou. Podle policie tam najelo osobní auto do protisměru a vyjelo směrem na Prahu.

„Na vozidlo v protisměru nás na tísňové lince upozornilo několik řidičů,“ uvedla mluvčí středočeské policie Vlasta Suchánková. Policisté ihned na dálnici D10 vyjeli, ale tragédii už zabránit nestihli.

Nehoda na D10 má tragické následky

„Došlo ke střetu osobního vozu s kamionem, následně osobní vůz začal hořet,“ uvedla mluvčí Suchánková. Podle mluvčího středočeských hasičů auto zcela shořelo, požár se podařilo uhasit kolem 22. hodiny, nákladní vůz jím zasažen nebyl.

„Osoba za volantem osobního vozidla na místě zemřela,“ dodala policejní mluvčí s tím, že nyní bude policie zjišťovat, její totožnost. Policie zatím neuvedla, zda osobní auto řídila žena nebo muž.

Řidič kamionu při nehodě nebyl zraněn. Orientační dechovou zkoušku i test na omamné a psychotropní látky měl řidič kamionu negativní.

Policie vyšetřuje, proč auto vjelo do protisměru

Okolnosti nehody vyšetřuje dopravní policie a přidala se také kriminální policie. Budou zjišťovat, zda se jednalo o nešťastný omyl, kdy osobní vůz vjel do protisměru, nebo zda se nemohlo jednat o záměr, například sebevraždu.

Dálnice D10 by ve čtvrtek večer uzavřena, řidiči tam musí počítat zhruba do páteční jedné až druhé hodiny ranní s komplikacemi v provozu směrem na Prahu.

Byl to šok a beznaděj, říká řidič kamionu, do kterého vrazilo auto v protisměru na D10!

Přejít nahoru