Auto v protisměru na dálnici D10 narazilo do kamionu. Foto: FB

Byl to šok a beznaděj, říká řidič kamionu, do kterého vrazilo auto v protisměru na D10!

Pro ČRzprávy promluvil řidič kamionu, do kterého ve čtvrtek na dálnici D10 vrazilo osobní auto, které na dálnici najelo do protisměru. Vůz po srážce začal hořet a jeho řidič zemřel.

Tragicky skončila čtvrteční srážka osobního auta a kamionu na dálnici D10, o které ČRzprávy informovaly. Podle dosavadních informací tam řidič ve čtvrtek 29. února 2024 v noci najel osobním autem do protisměru a následně se srazil s kamionem. Vůz po srážce celý shořel, hasiči pak uvnitř našli už jen mrtvého řidiče.

Policie nyní vyšetřuje, jak se do protisměru řidič dostal, zda mohlo jít o nešťastnou náhodu, nebo například úmysl spáchat sebevraždu. Šofér kamionu, do kterého osobní auto narazilo a který naštěstí vyvázl bez zranění, má jasno: „Nedovedu si to vysvětlit jinak než jako záměrný, cílený čin,“ sdělil řidič Vláďa pro ČRzprávy.cz.

Řidičem kamionu je už 18 let a tak zažil ledacos, ale něco takového ještě rozhodně ne. „Toto byla moje první nehoda a udělal jsem opravdu maximum, abych jí zabránil. Auta v protisměru jsem si všiml, když vyjelo ze zatáčky, byl jsem od něj cca 300 metrů,“ vysvětluje řidič.

Snažil se uhnout, auto se ale řítilo přímo na něj

Auto jelo z jeho pohledu v rychlém levém jízdním pruhu. V tu chvíli řidič Vláďa začal opatrně brzdit aby se nedostal do smyku a začal se okamžitě začal stáčet ke krajnici. “Vozovka byla mokrá, tak jsem myslel na to, abych neohrozit auta jedoucí za mnou,“ popisuje Vláďa.

Jenže i když začal s kamionem uhýbat do odstavného pruhu, řidič osobního auta se začal přesto natáčet proti němu. „Šok nastal ve chvíli, kdy jsem začal uhýbat a protijedoucí vozidlo začalo v tu ránu zatáčet pořád proti mně. Okamžitě jsem začal prudce brzdit,“ dodává řidič.

Když už byl na krajnici a na svodidlech, už neměl kam uhnout. Auto v protisměru ale jelo pořád směrem ke kamionu a nezpomalovalo i když mělo volné celé dva jízdní pruhy k vyhnutí. Byla to naprostá beznaděj.

„Z počátku v té tmě a na tu vzdálenost jsem nepoznal rychlost protijedoucího auta, až když se blížilo tak rychle, tak jsem si uvědomil, že vůbec nebrzdí a jede v plné rychlosti. Od chvíle, co jsem vůz zpozoroval, což bylo přibližně 300 metrů, došlo k nárazu za nějaké čtyři vteřiny. Bylo to neuvěřitelně rychlé,“ doplňuje řidič.

Byla to pro něho životní zkušenost a obrovské štěstí, že z nehody vyvázl bez zranění. „Na druhou stranu si říkám, že jsem byl ve správný čas na správném místě. Střet s kterýmkoli jiným osobním vozidlem jedoucím za mnou by měl s největší pravděpodobností zdrcující a následky fatální i pro druhou posádku,“ dodal Vláďa.

Tragická nehoda na dálnici D10! Auto jelo v protisměru, srazilo se s kamionem a shořelo!