Tragická nehoda motorky u Třebětic na Kroměřížsku. Foto: HZS ZLK

Tragická nehoda motorkáře u Třebětic: Při předjíždění se smekl pod auto

Tragická nehoda motorkáře se stala v pondělí u Třebětic na Holešovsku. 46letý řidič nezvládl předjíždění a srazil se s autem v protisměru, na místě zemřel.

V pondělí krátce po čtrnácté hodině došlo k tragické dopravní nehodě u Třebětic na Holešovsku. Šestačtyřicetiletý řidič motocyklu Suzuki při jízdě od Hulína na Třebětice podle policie nezvládl předjížděcí manévr, dostal smyk a upadl na komunikaci.

„Vlivem rychlosti se i s motocyklem sunul po silnici až do protisměru, kde se střetl s protijedoucím osobním vozidlem Renault,“ uvedl policejní mluvčí Radomír Šiška.

Motocyklista při nehodě utrpěl vážná zranění. „Po přijetí výzvy operátorka zdravotnického operačního střediska naváděla svědky události k laické resuscitaci, kterou prováděli až do příjezdu záchranářů. Ti pacientovi zajistili dýchací cesty a zároveň pokračovali v jeho resuscitaci,“ informovali záchranáři z Bystřice pod Hostýnem, kteří k nehodě vyjížděli.

Bohužel, přes veškerou stahu všech, 46letý muž utrpěl zranění neslučitelná se životem a po dlouhých minutách boje o jeho život přítomný lékař konstatoval smrt.

Předběžná škoda na zúčastněných motorových vozidlech přesáhla osmdesát tisíc korun. Dopravní policisté nehodu nadále šetří.

Poslední dny byly plné nehod motorkářů, které na silnice vylákalo slunečné počasí a jedna z posledních šancí na téměř letní projížďky. O víkendu se stala řada nehod motorkářů, u Konechlumí na Jičínsku v neděli odpoledne zemřel motorkář po střetu s osobním autem.

U Jičína boural motorkář, na místě zemřel, další řidič vypadl z auta