Tragická nehoda cisterny a motorky u Horních Moštěnic. Foto: HZS OK

Tragická nehoda: Cisterna u Moštěnic rozdrtila motorkáře

Neštěstí se stalo v neděli v podvečer na Přerovsku. Na silnici I/55 u obce Horní Moštěnice havaroval motorkář a cisterna. Motorkář byl na místě mrtvý, cisterna skončila v příkopu.

Tragická nehoda se stala v neděli kolem 17. hodiny na silnici I/55 mezi Hulínem a Přeroven na úrovni obce Horní Moštěnice. Havarovala tam cisterna a motorkář. „Motorkář bohužel přišel o život,“ potvrdila Policie ČR. Cisterna motorku doslova slisovala, sama pak skončila vpravo mimo silnici „zapíchnutá“ v příkopu.

„Právě zasahujeme u tragické dopravní nehody kamionu a motocyklu na silnici I/55 u Horní Moštěnice. Silnice je kompletně uzavřena v obou směrech,“ potvrdili hasiči z HZS Olomouckého kraje.

Místo nehody je neprůjezdné, policisté dopravu odklánějí. „Přesné příčiny a okolnosti dopravní nehody jsou předmětem dalšího šetření,“ doplnila Policie ČR. „Provedli jsme protipožární opatření u obou vozidel. Zasahuje profesionální jednotka z Přerova,“ dodali hasiči.

Aktualizováno: Provoz byl po nehodě obnoven v neděli kolem 21. hodiny.

Dopravu na silnicích v neděli komplikovalo počasí a řada nehod. Také na Kolínsku havaroval motorkář spolu s dalšími dvěma auty a dodávkou. Zranilo se přitom šest lidí.