Vážná nehoda dvou aut a dvou motorek na silnici I/12 na Českobrodsku. Foto: HZS STC

Tři auta a motorka se srazily na Kolínsku, na místě bylo 7 zraněných

Hromadná nehoda dvou aut, dodávky a motorky se stala v neděli kolem poledne u chrášťanského letiště nedaleko Českého Brodu. Na místě bylo 7 zraněných, zasahoval i vrtulník.

První hasiči z Českého Brodu dorazili na místo, které se nacházelo na kolínské silnici I/12 mezi odbočkami k obcím Bylany a Kostelec nad Černými Lesy, po sedmi minutách od ohlášení.

„Po rychlém průzkumu bylo upřesněno, že jde o dopravní nehodu dvou osobních automobilů, dodávky a motocyklu. Dvě osoby zůstaly zaklíněné v dodávce, ostatní už byly mimo vozidla,“ uvedla Veronika Švorcová Mocová z HZS Středočeského kraje.

Obě zaklíněné osoby museli hasiči z kabiny vozu zachránit pomocí hydraulického vyprošťovacího nářadí. Poté je předali do péče zdravotnické záchranné službě.

„Na místě máme tři záchranářské a jednu lékařskou posádku, zasahuje také Letecké záchranná služba Praha a inspektor provozu,“ informovala kolem poledne mluvčí středočeské záchranné služby Monika Nováková.

Dodala, že tři zranění účastníci nehody byli převezeni do nemocnice v Kolíně a dva do Fakultní nemocnice nemocnice Královské Vinohrady. 2 účastníci byli zaléčeni a ponecháni na místě.

Příčinu havárie vyšetřuje policie, podle všeho ale mohlo roli sehrát deštivé a bouřlivé počasí, které v neděli převládá nejen ve středních Čechách. Padající stromy například komplikují dopravu na železnici.

Přejít nahoru