Nehoda osobního a nákladního vlaku u Nepřevázky. Foto: HZS SČK

Srážka vlaků u Nepřevázky: osobní vlak vrazil do nákladního, tři zranění

K nehodě osobního a nákladního vlaku došlo ve čtvrtek v podvečer u Nepřevázky na Mladoboleslavsku. Ve vlaku cestovalo 30 lidí, dva vagóny vykolejily.

U Nepřevázky na Mladoboleslavsku se ve čtvrtek kolem 17. hodiny srazil osobní a nákladní vlak. Doprava na trati Mladá Boleslav a Nymburk, konkrétně v úseku Mladá Boleslav hlavní nádraží – Dobrovice byla zastavena, omezení potrvá zřejmě do noci ze čtvrtku na pátek.

Strojvedoucí osobního vlaku jedoucího z Mladé Boleslavi na Nymburk nezastavila na návěstidle a bočně se střetla s nákladním vlakem v místě, kde se dvojkolejná trať sbíhá do jednokolejné,“ sdělila mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Dva vagóny nákladního vlaku při srážce vykolejily. „V osobním vlaku cestovalo 30 lidí, zhruba u třech evidujeme lehká zranění,“ uvedla policejní mluvčí.

„V péči jsme měli tři pacienty, všichni byli při vědomí, jedna osoba utrpěla pohmoždění krční páteře a povrchové poranění hlavy, druhá osoba si stěžovala na bolest rukou. Pacienti byli po ošetření převezeni do nemocnice Mladé Boleslavi,“ upřesnila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková.

Podle informací ČRzpráv svědci hovoří o tom, že vlak špatně brzdil, je tak možné, že strojvedoucí s osobním vlakem nemohla včas zabrzdit. O tom ale policie nyní nechce polemizovat, příčina je předmětem dalšího šetření.

„Strojvedoucí z obou vlaků se podrobili dechové zkoušce s negativním výsledkem. Odhadovaná škoda na vlacích a poškozených kolejích je 1,2 milionu korun,“ uvedla policejní mluvčí Schneeweissová.