Čtvrteční kolony na dálnici D10. Foto: FB/Matěj Bárta

Silničáři zablokovali dálnici D10, řidiči stojí v nekonečné koloně

Nepříjemné ráno nachystali silničáři řidičům na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou. Od sjezdu na Kosmonosy se tvoří kolona. Dosahuje už deseti kilometrů!

Práce na silnici zablokovaly ve čtvrtek dopoledne dopravu na dálnici D10 mezi Turnovem a Prahou. Před sjezdem na Kosmonosy totiž silničáři upravují svodidla. Ihned se začala tvořit dlouhá kolona, která nejprve popojížděla, nyní už řidiči hlásí, že úplně stojí.

Kolona už dosahuje až k Bakovu nad Jizerou,“ informoval jeden z řidičů Matěj Bárta. Šoféři tak stojí v nekonečné koloně i více než hodinu.

Sjíždějte z D10 už na Mnichovo Hradiště

Řidiči doporučují ve směru od Turnova sjíždět už na Mnichovo Hradiště a projet okresními silnicemi přes Bakova nad Jizerou, Kosmonosy a Mladou Boleslav, kde lze najet spět na D10 na Prahu. I na těchto trasách ale počítejte kvůli zvýšenému provozu se zdržením.

Podle informací ŘSD jsou dnes naplánovány práce na úpravě svodidel v čase od 8.20 do 17 hodin, a to na úseku 47. až 44. kilometru. Práce souvisí se zúžením dálnice D10 kvůli probíhající výstavbě mimoúrovňové křižovatky (MÚK) Kosmonosy.

Práce začnou znovu na jaře

Práce budou na zimu částečně omezeny a tak z dálnice silničáři odstraňují na zimu betonové zábrany. Práce ale budou pokračovat opět na jaře. Výstavba nových mostů nad D10 je plánována na dva roky a vyjde na více než 700 milionů. Podrobnosti o mimoúrovňové křižovatce Kosmonosy najdete tady.