Sobotní nehoda čtyř aut u Kamenného Újezdu. Foto: HZS

Šílená sobota na silnicích! Tolik rozsekaných aut a tragických nehod!

Sváteční sobota 28. října se bohužel pro mnoho lidí proměnila v noční můru. Na silnicích to dnes vypadalo jako na šrotišti. Tolik vážných nehod, až se tomu nechce věřit.

Hasiči, záchranáři ani policisté nemohou pochopit, co se to dnes dělo na silnicích. Prakticky celou sobotu se nezastavili. Už v noci vyjížděli k tragické havárii osobního automobilu, který po nárazu do silného stromu mezi obcemi Horní Bousov a Kněžmost skončil převrácený v křoví.

Auto bylo naprosto zdevastované a zaklíněný řidič nejevil známky života. Vzhledem k husté tmě nebylo možné rozpoznat, zda uvnitř vraku není ještě někdo další. „Po příjezdu zdravotnické záchranné služby lékař potvrdil exitus řidiče, na ohledání těla byl povolán koroner. Hasiči i za pomoci termokamery prozkoumali hustý porost kolem místa nehody a nejbližší okolí, ale jinou osobu už nenašli,“ informovala mluvčí HZS Středočeského kraje Veronika Švorcová.

Po příjezdu dopravní policie a koronera pak nasvítili celý prostor a asistovali při vyšetřování. Na vyproštění usmrcené osoby museli použít hydraulické zařízení. Zásah byl ukončen před pátou hodinou.

Střecha byla promáčklá stromem

Dopoledne pak záchranáři a hasiči z Vysokého Mýta vyjížděli hasiči k tragické nehodě, která se stala na silnici v Tisové, části obce Zaháj, na Orlickoústecku. Jednalo se o náraz vozu do stromu. Ve voze byly uvězněny dvě osoby. Byl k nim velmi špatný přístup, auto bylo na boku a střecha byla zmáčknutá stromem.

„Museli jsme k vyproštění použít nejen hydraulické nůžky a rozpínáky, ale také stabilizační tyče i hydraulický válec. Obě osoby jsme vyprostili zadními pátými dveřmi. Lékařka bohužel u jedné z nich konstatovala smrtelné zranění. Řidič byl vrtulníkem letecké záchranné služby transportován do nemocnice,“ sdělila mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Slunečná neděle lákala motorkáře. Někteří ale domů nedojeli!

Čtyři rozbitá auta u Kamenného Újezdu

Jihočeští hasiči zase vyjížděli odpoledne. Od půl druhé zasahovali u Kamenného Újezdu na silnici I/3 u dopravní nehody 4 osobních aut. Ta byla po srážce zcela zdemolovaná, přesto hasiči nemuseli z vraků nikoho vyprošťovat. „Při nehodě bylo zraněno 6 osob,“ dodali jihočeští hasiči. Silnice byla několik hodin uzavřena.

Slunečná neděle lákala motorkáře. Někteří ale domů nedojeli!