Nehoda auta a motorkáře v Kaňovicích. Foto: HZS Zlín

Slunečná neděle lákala motorkáře. Někteří ale domů nedojeli!

Slunečná neděle opět lákala motorkáře k vyjížďkám. Do svého cíle však někteří bohužel nedojeli. Hasiči i záchranáři řešili hned několik nehod.

Možná jedny z posledních letošních možností vyjet na svém stroji využili o slunečné neděli motorkáři. Jenže v kombinací s často mokrými vozovkami a padajícím listím, to na silnicích pro motorkáře nebylo tak bezpečné, jak se podle hezkého počasí mohlo zdát.

Hned dvě nehody motorkářů se staly například na Zlínsku. Dopoledne do cíle nedojel motorkář jedoucí obcí Kaňovice na Zlínsku, kde se v křižovatce střetl s osobním vozidlem.

Na místo nehody vyjeli profesionální hasiči z Luhačovic a Uherského Brodu. Po příjezdu poskytli zraněnému motorkáři první předlékařskou pomoc. Poté jej pomohli naložit do sanitního vozu,“ informovala mluvčí HZS Zlínského kraje Lucie Javoříková.

U motocyklu provedli hasiči protipožární opatření a v místě nehody usměrňovali dopravu. Na závěr odstranili motorku mimo komunikaci a uklidili vozovku od střepů.

Další nedělní nehoda motorkáře se stala těsně před polednem ve Valašském Meziříčí, kde se motocykl střetl s osobním autem. Nehoda se naštěstí obešla bez zranění.

„Po nárazu došlo u motorky k úniku provozních kapalin, které hasiči zasypali sorbentem. Jakmile policisté ukončili šetření, odklidili hasiči motocykl mimo silnici, aby nebránil v provozu. Poté uklidili vozovku od použitého sorbentu,“ dodala mluvčí hasičů.