Neštěstí u Bělčic. Vlak srazil čtyři drážní pracovníky. Foto: HZS

Šéf Správy železnic: Tragédie u Bělčic mě hluboce zasáhla

Zaměstnance Správy železnic i drážní hasiče dnes zasáhla tragická událost u Bělčic, kde vlak srazil čtyři zaměstnance, dva z nich zemřeli.

Nehoda se stala dnes dopoledne u Bělčic, části obce Závišín. Manipulační vlak tam srazil čtyři pracovníky Správy železnic. Dva z nich přitom utrpěli zranění neslučitelná se životem, další dva zaměstnanci jsou zranění.

„Hluboce mě zasáhla zpráva o dnešní tragické události u Bělčic, při které přišli o život naši zaměstnanci a další byli zraněni. Jedná se o ztrátu nejvyšší. Žádná slova nedokážou vyjádřit zármutek, jenž nyní prožívají pozůstalí i spolupracovníci,“ uvedl šéf Správy železnic Jiří Svoboda.

„Nic nemůže nahradit hodnotu života, buďte prosím obezřetní v každé jeho minutě. Vyjadřuji tímto opravdu upřímnou soustrast všem pozůstalým a zraněným kolegům přeji mnoho sil,“ dodal Svoboda.

Neštěstí zasáhlo také hasiče Správy železnic. „Vyjadřuji upřímnou soustrast pozůstalým, přeji brzké uzdravení zraněným a děkuji obětavým záchranářům,“ uvedl ředitel HZS Správy železnic Jan Blecha.

Přejít nahoru