Nehoda nákladního vozu Liaz u Pardubic. Foto: HZS

Řidič vyjel s nákladní Liazkou ze silnice a převrátil se na střechu!

Taková nehoda skutečně není obvyklá. Na Pardubicku dnes vyjel řidič nákladního vozu Liaz ze silnice a převrátil se na střechu. Pro zraněného řidiče letěl vrtulník.

Trpělivost museli mít ve čtvrtek 19. října v odpoledních hodinách řidiči na silnici v Hradubické ulici Pardubicích. Ve směru z Hradce Králové na Pardubice totiž havarovalo velké nákladní vozidlo Liaz, které vyjelo ze silnice a převrátilo se do lesního porostu. Náklaďák po nehodě skončil dokonce přetočený na střeše.

V kabině automobilu zůstal uvězněný řidič. „Hasiči po svém příjezdu museli vyprostit pomocí hydraulického vyprošťovacího zařízení řidiče ze zcela zdemolované kabiny. Muže hasiči po vyproštění přenesli na nosítkách z lesa k silnici, kde další hasiči připravili stanoviště k přistání vrtulníku letecké záchranné služby,“ informovala mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Řidič měl ale neskutečné štěstí a neutrpěl taková zranění, se kterými by musel být do nemocnice transportován vrtulníkem. Ten se tak vrátil na základnu prázdný a muž byl do nedaleké nemocnice převezen sanitkou.

„Jednotka hasičů poté musela pomocí motorové pily rozřezat stromy, které se při nehodě zlomily a ležely na vozidle. Na pomoc byl povolán vyprošťovací automobil, kterým byl havarovaný nákladní vůz vyproštěn,“ uvedla Horáková s tím, že hasiči také zamezili úniku provozních náplní.

Jelikož olejová skvrna od nákladního vozu vedla až téměř k obci Stéblová, byl na místo povolán správce komunikace k odstranění provozních náplní na vozovce. Po dobu odstraňování následků nehody byla silnice zcela uzavřena. Řidiče tak celé odpoledne čekaly nepříjemné dopravní komplikace.