Opilý řidič skončil ve Svatoňovicích s autem v rybníku. Foto: HZS a PČR

Opilý řidič utopil auto v rybníku a dal se na útěk, napadl policistu i záchranáře

Takový případ se jen tak nevidí. O včerejší nehodě, kdy auto spadlo do rybníka ve Velkých Svatoňovicích, jsme vás informovali. Dnes vyšly na povrch nové detaily.

Jak vás ČRzprávy.cz informovaly, v úterý po 15. hodině dostala policie na linku 158 oznámení o havárii osobního auta, které sjelo do rybníku ve Velkých Svatoňovicích. Policie tam skutečně našla pobořený Renaul Megane převrácený střechou dolu přímo v místním rybníku.

„Zajímavé ale je, že když na místo dorazila hlídka policistů, řidič už na místě nebyl. Podle svědků, kteří ho vytáhli z auta, odešel neznámo kam. Policisté po něm začali pátrat. Po chvíli ho nalezli o několik set metrů dále jdoucího po silnici,“ uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Podle policistů byl muž zjevně pod vlivem alkoholu a byl zraněný, na hlídku nejprve nereagoval, poté se začal chovat vulgárně a arogantně a snažil se z místa odejít. „Jelikož neuposlechl výzev a na jednoho policistu zaútočil, museli ho pomocí donucovacích prostředků hmatů a chvatů omezit na svobodě,“ uvedla Kormošová.

Třiatřicetiletý muž, u něhož dechová zkouška ukázala téměř 2 promile alkoholu, se choval agresivně a vulgárně i vůči záchranářům, kteří ho ošetřovali. Za asistence policistů byl následně převezen do nemocnice na vyšetření a poté na protialkoholní záchytnou stanici k vystřízlivění.

„Dnes ho policisté obvinili z trestných činů ohrožení pod vlivem návykové látky, násilí proti úřední osobě a výtržnictví. Pokud ho soudce uzná vinným, může být odsouzen až na 4 roky do vězení,“ uvedla policejní mluvčí.

K dopravní nehodě došlo pravděpodobně tak, že řidič nepřizpůsobil rychlost průjezdu pravotočivou zatáčkou, dostal smyk, přejel do protisměru a mimo vozovku, kde narazil do kovového zábradlí. Následně se přetočil a spadl do rybníku, kde auto zůstalo na střeše.

Šetřením policisté zjistili, že řidič nebyl za jízdy připoután bezpečnostním pásem, že nemá platný řidičský průkaz a že auto není technicky způsobilé k provozu na pozemních komunikacích (nemá platnou STK). Škoda na vozidle značky Renault Megane byla odhadnuta na 200 tisíc a na zábradlí 100 tisíc korun.