Další nehoda na D10 u Bezděčína. Zdroj: ČRzprávy

Omezení na D10 u Bezděčína se loučí (snad) poslední nehodou

Nehoda včera i dnes a téměř každý předchozí den, komplikovala dopravu na dálnici D10 u Bezděčína. Dnes snad utrpení řidičů skončí.

Omezení, nad kterým řidiči kroutili hlavou. Mnoho týdnů zúžená doprava v okolí Bezděčína kvůli výstavbě nového sjezdu z dálnice D10 na Nymburk a Mělník přinesla více než desítku dopravních nehod. Řidiči tam bourali snad obden, jsou z toho velké škody na majetku u na zdraví.

Naposledy tam řidiči bourali dnes ráno, kdy u sjezdu na Bezděčín narazilo auto do kamionu. „Na 40. kilometru dálnice D10 na úrovni Bezděčína ve směru od Mladé Boleslavi na Prahu došlo ke střetu osobního vozidla s nákladním vozidlem. Nehoda se obešla bez zranění,“ sdělila policejní mluvčí Barbora Schneeweissová.

Před nehodou se ale tvořila velmi dlouhá kolona, v níž se řidiči jedoucí na Prahu zdrželi nejméně půl hodiny. Nyní už je doprava na místě obnovena. Stejný problém ale celé dopoledne trápil řidiče na stejném místě i včera, to se tam srazila rovnou tři auta. A k nehodám docházelo skoro denně.

Zúžení na dálnici D10 skončí ve čtvrtek

Už dnes by ale utrpění řidičů mělo skončit a doufejme, že je to již poslední nehoda v tomto zúžení a že se do odklizení zábran ještě někdo nevybourá.

Připomínáme, že během dnešního dopoledne otevíráme přímý sjezd z dálnice D10 u Bezděčína na silnice I/16 a I/38. Motoristům jedoucím od Prahy umožní pohodlnější pokračování v jízdě směr Mělník nebo Nymburk,“ informovalo dnes Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). „Přejeme spoustu šťastných kilometrů,“ dodalo skoro ironicky ŘSD.

Řidiči však kroutí hlavou nad tím, co trvalo tak dlouho na pouhém napojení silnice na dálnici v šířce pár metrů a proč kvůli tomu musel být zúžen dlouhé týdny několikakilometrový úsek. „V Japonsku by za tu dobu postavili celou dálnici a ne kousek sjezdu na Nymburk,“ vysmívají se řidiči na sociálních sítích.

Přejít nahoru