Nehoda na dálnici D10 u Bezděčína. Foto: PČR

Hromadná nehoda zastavila provoz na D10, tvořily se dlouhé kolony

Až hodinu stáli řidiči ve středu dopoledne na dálnici D10 kvůli hromadné nehodě ve zúžení u Bezděčína ve směru na Prahu.

Ve zúžení na zhruba 40. kilometru dálnice D10, které je kvůli výstavbě nového sjezdu u Bezděčína na Nymburk a Mělník, se ve středu stala další vážná nehoda. Je to již několikátá havárie v tomto zúžení, které je u Bezděčína od července a má skončit zítra.

„Došlo k nehodě tří aut, dálnice na Prahu je uzavřená,“ potvrdila policejní mluvčí Vlasta Suchánková kolem 9. hodiny. Řidiči od Mladé Boleslavi stáli řidiči v dlouhých kolonách. Kolona se ovšem vytvářela i ve směru od Prahy.

Při nehodě se zranili tři lidé. „Jedna žena utrpěla středně těžká poranění nohou, hasiči ji museli z havarovaného vozu vyprostit. Byla transportována vrtulníkem do Vinohradské nemocnice,“ sdělila mluvčí středočeské záchranky Monika Nováková. Dvě osoby utrpěly lehčí zranění a byly sanitkou převezeny do nemocnice v Mladé Boleslavi.

Aktualizováno: V 11 hodin se policii podařilo provoz na dálnici D10 obnovit. Kolony vozidel se začnou postupně rozjíždět.