Mapa jízdy zemědělců na protest do Prahy.

Nová mapa: Tady v pondělí zablokují dopravu traktory kvůli protestu zemědělců!

Zemědělci v pondělí ráno vyrazí protestovat proti nespravedlivým podmínkám v Evropské unii. Traktory vyjedou na cesty směrem do Prahy v pondělí ráno a zablokují tak silnice.

Jestli plánujete v pondělí ráno cestu do Prahy, vyhněte se těmto silnicím. Komplikace se očekávají také v hromadné dopravě. Doporučuje se do práce vyrazit vlakem.

Jak jsme vás informovali, na příští týden jsou v Praze naplánované protesty a shromáždění zemědělců. Zejména v pondělí se očekávají rozsáhlé dopravní komplikace nejen v hlavním městě, ale také na příjezdech ze Středočeského kraje.

Každý den do metropole přijíždí zhruba 350 tisíc Středočechů. V případě, že občané do Prahy cestovat v pondělí musí, je doporučováno využívat zejména vlakovou dopravu.

„Do Prahy denně přijíždí statisíce Středočechů, kterých se dopravní komplikace jednoznačně dotknou také. Apelujeme proto na ty, kteří nutně nemusí v pondělí jet do hlavního města autem, aby zvolili alternativní variantu, nejvhodnějším dopravním prostředkem je vlak,“ uvedla hejtmanka Středočeského kraje Petra Pecková.

Traktory zablokují pražskou magistrálu

Technika by měla na pražskou magistrálu, která těsně sousedí s ministerstvem, najíždět v brzkých ranních hodinách a zcela ji zablokovat. Pořadatelé uvedli, že při cestě do metropole využijí mnoha středočeských silnic vyjma dálnic a hlavní trasy uvnitř města.

Údajně by mělo dorazit více než tisíc traktorů a dalších zemědělských strojů.

Pokud budou ucpány hlavní dopravní tepny ve Středočeském kraji a ulice v Praze, provoz může kolabovat i na všech objízdných trasách. V této souvislosti Integrovaná doprava Středočeského kraje (IDSK) předpokládá zpoždění autobusových spojů, v případě trvalé blokády některých komunikací může dojít i k dočasnému odklonu vybraných linek.

Současně bude posílena kapacita dispečinku PID s cílem minimalizovat dopady na cestující a zvýšení informovanosti.

Protest zemědělců: Nově oznámené trasy nájezdů do Prahy:

České Budějovice , Tábor – Praha:

Česk3é Budějovice po staré silnici č. 603 – Veselí/ Lužnicí nájezd na silnici č. 3 – směr Praha – u obce Lažany nájezd na silnici č. 3 – směr Miličín – Benešov – Mirošovice – zde na silnici č.508 směr Mnichovice – zde seřadiště i od Tr. Štěpánova – Struhařov – nájezd na silnici č. 113 směr Svojetice – Srbín nájezd na silnici č. 2 Úvalská směr Říčany – Uhriněves – ul.Přátelství – Kutnohorská – Černokostelecká – Vinohradská – Wilsonova – Ministerstvo zemědělství – příjezd mezi 05:00 – 6:00 hodin.

Strakonice, Písek – Praha:

Strakonice silnice č. 4 – Písek po staré – následně nájezd na silnici č. 604 – směr Mirotice – Čimelice seřadiště – silnice č.4 – Příbram silnice č. 66 – následně po silnici č.118 směr Hostomice silnice č. 115 – Dobřichovice – Černošice – Radotín směr na Lebedov po silnici č.101 – výpadovka Lebedov – nájezd na Strakonickou ( seřadiště ) 2 v 5:00 hod – Strakonická – Jiráskův most – Resslová – Ječná – Legerova – Wilsonova – Ministerstvo zemědělství – 6:00 hodin.

D7 – směr od Slaného po silnici nižších tříd:

Vítov seřadiště – Ješín – Slatina – Třebusice – Brandýsek – Stekelčeves – Buštěhrad – Makotřasy – Středokluky – Dobrovíz – Jeneč – Hostovice – Evropská ul. – Dejvický tunel – M.Horáková – Veletržní – Wilsonova – Ministerstvo zemědělství – 06:00 hodin.

D8 – směr od Lovosic

Lovosice – Terezín – nájezd na silnici č.608 – Doksany – Dusinky – Strakov- nová Ves – Veltrusy- Postrižín – Letiště Vodochody – Klíčany – Zdiby – Kobylisy – vše po silnici č. 608 – silnice č.8 – Holešovičky – Most Barikádníků – Argentinská – Za Viaduktem – Mezibranská – Žitná – Legerova – Wilsonova – Ministerstvo zemědělství 6:00 hodin.

D11 – směr Královohradecký

Po silnici 611 – H.Počernice – Černý Most – Poděbradská – Českomoravská – Sokolovská – Rohanské nábř.- Těšnovský tunel – Klimentská – Ministerstvo zemědělství 6:00 hodin.

Směr od Pardubice/ Havlíčkův Brod

Silnice č.12 – Úvaly – Újezd nad Lesy – Běchovice – Českobrodská – Spojovací – Čuprova – Sokolovská – Legerova – Wilsonova kolem 6. hodiny.

Doporučení při nutnosti cestování do hlavního města:

1. V maximální možné míře využívat k cestování vlaky.

2. Využívat P+R parkoviště na nádraží a dále cestovat vlakem.

3. V rámci Prahy využívat metro (tramvaje a autobusy mohou být blokovány v kolonách).

4. V případě cestování automobilem sledovat aktuální dopravní situaci (on-line navigace).

5. Sledovat informace o veřejné dopravě a případných změnách na stránkách PID lítačka.

Zemědělci s traktory v pondělí zablokují příjezdy do Prahy! Do práce jeďte raději vlakem

Přejít nahoru