Nehoda vlaku a nákladního auta u Karviné. Foto: Drážní inspekce

Nehoda vlaku a náklaďáku u Karviné! Strojvedoucí zemřel, 16 zraněných!

Tragická nehoda osobního vlaku a nákladního auta se stala ve středu ráno u obce Dolní Lutyně v okrese Karviná. K havárii došlo na tamním železničním přejezdu Bezdínek.

Desítky zraněný a mrtvý strojvedoucí. To je bohužel následek tragické dopravní nehody nákladního auta a osobního vlaku nedaleko Dolní Lutně na Karvinsku. Doprava na koridoru Ostrava – Žilina v úseku Bohumín – Dětmarovice bude stát zřejmě celý den. V úseku je náhradní autobusová doprava.

Policie před 11. hodinou informovala, že zatím provádí ohledání a monitoring místa nehody kvůli vyšetřování. Podle dostupných informací narazil vlak do vleku za nákladním vozem na přejezdu Bezdínek, který je chráněný závorami.

Uvízl vlek na zvlněném přejezdu?

Média dlouhodobě upozorňují, že přejezd je silně zvlněný a tvoří jeden velký hrbol na silnici. Jednou z vyšetřovacích verzí tak může být, že vlek na přejezdu uvízl podvozkem a nemohl jet dál. Právě to také na místě tvrdí sám řidič.

Zda vjel řidič na přejezd na červenou, nebo „jen“ na přejezdu uvízl, teď vyšetřuje policie spolu s drážní inspekcí.

Tragické následky

V každém případě má nehoda bohužel tragické následky. „Nehodu nepřežil náš kolega strojvedoucí,“ informovaly České dráhy.

„Ve vlaku cestovalo na šedesát osob, již proběhla jejich evakuace. Zdravotníkům byly předány k ošetření téměř dvě desítky z nich,“ upřesnila Policie ČR.

Škoda po nehodě vyčíslena na 37 milionů

Předběžně vyčíslená materiální škoda se pohybuje kolem 37 milionů korun! Následkem střetnutí vykolejila lokomotiva a jeden vůz pro cestující, bylo poškozeno trakční vedení a výstražník na železničním přejezdu.

Policisté v tuto chvíli místo dokumentují, zjišťují veškeré informace a okolnosti, které souvisí s událostí.

„Při prověřování spolupracujeme se všemi dotčenými subjekty. Zahájili jsme úkony trestního řízení pro podezření z trestného činu obecného ohrožení z nedbalosti,“ sdělila Policie ČR. Odstraňování následků nehody bude možné zahájit až po ukončení ohledání policií.

V úseku havárie je náhradní doprava

V důsledku dnešní tragické nehody je provoz na trati Ostrava – Žilina omezen a omezení bude pravděpodobně trvat po celý den.

Vlaky na lince Praha / Ostrava – Žilina (- Košice) jsou v úseku Ostrava hl.n. – Český Těšín odkloněny přes stanici Havířov. Stanice Bohumín a Karviná hl.n. nebudou obsluhovány. Pro cesty do/z těchto stanic prosím využijte vlaky regionální dopravy.

Některé dálkové vlaky do/z Polska (EC 102, 103, 114, 115, R 212, 213) jsou odkloněny ze stanice Bohumín přes stanici Chalupki.

Regionální doprava na lince S2 Ostrava – Mosty u Jablunkova je v úseku Bohumín – Karviná hl.n. nahrazena autobusovou dopravou.

Pro cestující České dráhy zajistili náhradní autobusovou dopravu pro vlaky regionální dopravy (S2, S4) mezi těmito stanicemi: Bohumín – Karviná hlavní nádraží a zpět – jezdí kyvadlově v intervalu 20 minut a Petrovice u Karviné – Bohumín a zpět. K dispozici je sedm autobusů, které nahrazují vlaky regionální dopravy.

„Na místě jsou naši kolegyně a kolegové, kteří pomáhají cestujícím se směrováním do příslušných autobusů,“ informovaly České dráhy.

Další nehody vlaku a auta během středy

Bohužel řidiči, jakoby přestali za volantem úplně přemýšlet nebo dávat pozor. Jen o pár hodin později policie vyšetřuje hned dvě další nehody auta s vlakem! Čtete správně, skutečně další dvě havárie.

Konkrétně musela být doprava kvůli střetu vlaku s autem přerušena kolem 11. hodiny na trati Jičín – Libuň. Omezení tam potrvá do zhruba 13.30. Nehoda se stala také na trati Rapotice – Kralice nad Oslavou, také tam se počítá s omezením do cca 13.30 hodin.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru