Nehoda na e-Salonu v Praze. Foto: FB/Martin Tejna Tejnecký

Nehoda na e-Salonu v Praze: mladík sešlápl pedál a rozbil auto za 1,7 milionu!

Neobvyklá nehoda se stala dnes na veletrhu čisté mobility e-Salon v Praze. Jeden z návštěvníků sešlápl pedál v elektro autě a to se překvapivě rozjelo.

Na pátém ročníku veletrhu čisté mobility e-Salon, který se koná v areálu PVA Expo Praha, se dnes stala neobvyklá autonehoda. Obvykle jsou vystavené vozy deaktivované a na autosalonech v nich nikdy nejsou klíčky v zapalování. Vystavovatelé se však budou muset naučit pracovat s novým segmentem vozů na elektřinu.

Ty totiž nepotřebují nastartovat motor klíčkem v zapalování, stačí je aktivovat na dálku a jede se…

Něco takového se dnes stalo na veletrhu e-Salon v Praze. 16letý školák si prohlížel vůz Nio ET5 Touring a přitom si sedl dovnitř, jak je na podobných výstavách obvyklé. Návštěvníci zkouší, jak je auto pohodlné, zkouší různá tlačítka, ovládání a často si i představují, jak auto řídí a sešlápnou plyn. Samozřejmě se nic nestane, protože nemají klíčky.

Jenže u elektrovozu na dálkové ovládání stačilo, že byl klíček poblíž vozu a mladíkovi se jej tak omylem podařilo aktivovat a když sešlápl plyn, tak se rozjel. Elektro auto má obvykle okamžitý odpich a tak vůz ihned vystřelil dopředu.

Automatické kolizní brzdění sice zafungovalo, ale na kluzkém povrchu v hale vůz stejně pobořil výzdobu a naboural do jiného vystaveného kousku.

Při nehodě se naštěstí nikdo nezranil, škoda ale malá nebude, vůz totiž podle ceníku stojí kolem 1,7 milionu korun. Návštěvníky navíc během dne na výstavě nových vozů překvapovalo, že je vystaven vůz s promáčklou kapotou. To netušili, že se na místě před pár hodinami stala nehoda.

VIDEO: Tesla ukázala zázemí továrny u Berlína, kávu vám tam nalije robot

Přejít nahoru