Gigafactory Tesla u Berlína. Zdroj: Tesla

VIDEO: Tesla ukázala zázemí továrny u Berlína, kávu vám tam nalije robot

Automobilka Tesla představila zázemí své továrny na elektro auta u Berlína. Majitel Tesly Elon Musk navíc prozradil, že betonovou halu ozdobí umění.

Tak trochu jako v jiném světě – moderní design, velkoplošné obrazovky, velké prosklené plochy, diskotéková koule na toaletě, velká terasa a kávu vám nalije robot. Zázemí pro zaměstnance a obchodní partnery i vstupní hala v gigafactory Tesla u Berlína jsou ohromující.

Automobilka tyto prostory ukázala tento týden v krátkém videu na síti X, kterou také vlastní Elon Musk. Fanoušky této americké značky ale video poněkud zklamalo.

“Jen o vstupní hale to není. Jestli máš v hale hezké měkké pohovky nerozhoduje jestli budeš vyrábět kvalitní a trvanlivá auta. A to jsem už pár továren viděl,” napsal například Jirka Matušek na Facebooku.

“Propagační video jak má být. Neukázat vlastně vůbec nic. Jen záchodky a vstupní halu,” přidal se Vojtěch Daněk.

V továrně u Berlína Tesla auta vyrábí už přes rok. Stále se však postupně dokončuje. Elon Musk například informoval, že v těchto dnech rozsáhlé betonové plochy v areálu gigafactory ozdobí umělci různými uměleckými výtvory a například i grafity.

I přes krásné a moderní zázemí se ale hovoří o tom, že němečtí zaměstnanci již z nadšení z nové práce docela vystřízlivěli. Konec konců ne zrovna ideální chování k zaměstnancům je pro Teslu už takt trochu pověstné.

Letos se v gigafactory, která zahájila svou činnost 22. března loňského roku, nechali zaměstnat novináři listu Stern, aby zjistili, jaké tam jsou pro lidi podmínky.

Zjistili, že v továrně je poměrně vysoká úrazovost, zaměstnanci si stěžovali i na nedostatek ochranných pomůcek a všudypřítomný hliníkový prach. Tak snad ve skutečnosti nebudou krásné kancelářské prostory a umění na zdech jen pozlátkem.

Plánuje Tesla nový model pro Německo?

Obrovská továrna u Berlína postupně navyšuje výrobu aut a má zatopit tradičním výrobcům automobilů, kteří dosud patřily k tahounům evropské ekonomiky.

Hovoří se o tom, že Tesla v této gigafactory plánuje postupně vyrábět i nový elektro mobil s velmi nízkou cenou kolem 610 tisíc korun. To by znamenalo další velký zásah tradičním automobilkám, jejichž vozy na elektřinu jsou podstatně dražší.