Nehoda kamionů na dálnici D5. Foto: Michaela Březinová / FB

Nehoda na dálnici D5: Po srážce dvou kamionů je dálnice celé dopoledne uzavřená

Do pátečního poledne potrvá uzavírka dálnice D5 po ranní srážce dvou kamionů. Nehoda se stala na zhruba 135. kilometru dálnice ve směru na Prahu.

Dálnici D5 ve směru na Prahu uzavřela v pátek ráno vážná nehoda dvou kamionů. Na 135. kilometru podle policie jeden z řadičů kamionů vrazil do druhého kamionu, který byl odstavený v pravém jízdním pruhu.

Následkem nárazu je zdemolovaná kabina řidiče a kamion, který zůstal stát napříč celou silnicí. „Při nehodě se zranili dva lidé,“ informovala Policie ČR. 24letá žena a 33letý muž skončili v nemocnici, jejich zranění by ale neměla být vážná.

„Dálnice bude v úseku nehody uzavřena do doby, než dojde k došetření této události a odstranění jejích následků,“ uvedla policejní mluvčí Pavla Burešová. Kromě toho bylo nutné přeložit náklad z kamionů. Dá se tedy očekávat, že omezení potrvá na D5 do zhruba pátečního poledne.

Řidiči mohou využít objízdnou trasu na sjezdu 136 (Mlýnec) a zpět na D5 exitem 128 (Bor). Dá se však očekávat, že tato trasa bude značně zatížená.

Přejít nahoru