Nehoda autobusu na Domažlicku. Foto: Lucie Kupilíková

Nehoda autobusu na Domažlicku, sníh a náledí komplikují dopravu

Na Domažlicku havaroval na kluzké vozovce autobus, skončil na boku. Karlovy Vary zablokoval kamion. Česko kvůli sněhu a náledí trápí dopravní problémy.

Mezi Domažlicemi a Třebnicemi se stala nehoda autobusu. Vůz s 20 cestujícími se převrátil vpravo do příkopu. Jednoho cestujícího na místě ošetřili záchranáři, většina cestujících včetně řidiče ale naštěstí z nehody vyvázli bez zranění.

O cestující se postaral dopravce, který přistavil náhradní autobus. Silnice druhé třídy z Domažlic na Klatovy byla zhruba hodinu uzavřena, na silnici se vytvořily dlouhé kolony. „Stále stojíme v lese v Hájích, ještě to nejede,“ informovala před 18. hodinou jedna z řidiček.

Dopravu komplikuje nutnost vyprostit autobus těžkou technikou. Objížďka vede od hranice na Plzeň přes Domažlice.

Dopravu na Plzeňsku komplikuje od odpoledne sněžení spolu s ledovkou. Hlášena je řada nehod. Hasiči například kolem 17. hodiny informovali, že zasahují u nehody na dálnici D5 u Sulkova a také u Kláštera nedaleko Nepomuku.

Na silnici I/20 se staly hned dvě nehody. Havárie čtyř aut odpoledne zablokovala tah z Plzně na Karlovy Vary. Podle policie se havárie stala u křižovatky u Hunčic za Plzní. Záchranáři tam ošetřili jednu ženu, muže a dítě.

Problémy byly také přímo v Karlových Varech. Průtah městem blokovala nehoda kamionu. Směr na Ostrov byl zcela uzavřený, před sjezdem na Starou Roli se tvořila dlouhá kolona.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru