Zásah hasičů. Ilustrační foto: HZS KHK

Nedaleko Hradce Králové najel vlak do kamenů na trati! Jelo v něm 50 lidí

Nepochopitelná nehoda se stala v sobotu v noci na železniční trati Opatovice Phřebačka – Hradec Králové. Vlak najel do kamenů na trati!

Osobní vlak 6248 najel v sobotu 20. ledna večer nedaleko Hradce Králové do kamení na trati. Nehoda se stala v úseku Opatovice Pohřebačka – Hradec Králové hlavní nádraží.

Vlak, ve kterém v tu chvíli jelo 50 cestujících, naštěstí nevykolejil. Na místo zamířila jednotka hasičů Správy železnic. Ta zhruba padesát cestujících evakuovala. „Nikdo nebyl zraněn,“ sdělila Správa železnic. „Z královéhradecké centrály byl vyslán evakuační autobus, ve vlaku cestovalo asi 50 osob, z toho 30 lidí jsme převezli na nádraží,“ upřesnili hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Jak se kamení na koleje dostalo a zda jej tam někdo nastražil, je nyní otázkou pro policii. Mohlo se totiž jednat o obecné ohrožení. V případě vykolejení vlaku mohla mít nehoda nedozírné následky.

Do kamenů najel vlak i v Táboře

A není to bohužel poprvé. V sobotu 28. října zase kolem třetí hodiny odpoledne někdo umístil na pravou kolej železniční trati Praha – České Budějovice několik kamenů. Kamení bylo nastražené na 80,4. kilometru v lokalitě Kopeček, poblíž ulice Angela Kančeva v Táboře. Do kamenů následně narazil vlak, jedoucí ve směru od Prahy na Veselí nad Lužnicí, a to rychlostí 105 kilometrů v hodině. Ve vlaku v tu chvíli jelo 70 lidí.

Předloni v prosinci zase strojvůdce Českých drah Martin Schütz z Lounska namazal na koleje mezi Mostem a Moldavou v Krušných horách vyjetý olej. Chtěl tak vyřadit vlak nového dopravce, který mu vadil. Jenže tím způsobil ohrožení, protože vlak ve stoupání nemohl pokračovat v jízdě a začal nekontrolovatelně couvat. Za zločin obecného ohrožení si loni odnesl od teplického soudu podmíněný tříletý trest.