Na koleje v Táboře někdo nastražil kamení, vjel do něj rychlík. Foto: PČR

Na Táborsku někdo nastražil na koleje kamení, narazil do něho rychlík!

Policie pátrá po pachatelích, kteří nastražili kameny na železniční kolej v Táboře. Do kamení najel rychlík se 70 cestujícími.

Nepochopitelný případ obecného ohrožení řeší táborští policisté. Dosud neznámí pachatelé v sobotu 28. října kolem třetí hodiny odpoledne umístili na pravou kolej železniční trati Praha – České Budějovice několik kamenů.

Kamení bylo nastražené na 80,4. kilometru v lokalitě Kopeček, poblíž ulice Angela Kančeva v Táboře. Do některých kamenů následně narazil vlak, jedoucí ve směru od Prahy na Veselí nad Lužnicí, a to rychlostí 105 kilometrů v hodině.

Ve vlaku cestovalo nejméně 70 cestujících. K vykolejení vlaku, které bezprostředně hrozilo, naštěstí nedošlo,“ sdělila policejní mluvčí Lenka Pokorná.

„Z dosavadního šetření vyplývá, že se tohoto činu měli dopustit dva mladíci ve věku kolem patnácti let. Oba měli střední postavu. Jeden měl na sobě šedé oblečení a nesl tašku přes rameno. Druhý mladík měl na sobě šedé tepláky a modrou mikinu,“ uvedla Pokorná.

Policisté proto oba žádají, aby se přihlásili na policejní služebně v Divadelní ulici číslo 212 v Táboře, případně na telefonních linkách 974 238 336, 974 238 701 či na lince tísňového volání 158 k podání vysvětlení.

„Zároveň žádáme svědky, kteří si mohli všimnout něčeho podezřelého nebo viděli toho, kdo kameny na koleje umístil, aby se ozvali na uvedených kontaktech,“ dodala Pokorná.