Velké množství nehod řešili hasiči na Zlínsku. Foto: HZS

Kalamita na silnicích! Řidiči nezvládají sníh a ve velkém bourají

Jedna nehoda vedle druhé, hasiči po celé zemi teď nedělají nic jiného, že zasahují u dopravní nehody. Problémy očekávají celou noc na sobotu i ráno.

I v noci z pátku na sobotu pokračuje kalamita na silnicích. Podle meteorologů bude navíc dál sněžit. Hasiči neustále vyjíždí k mnoha dopravním nehodám.

Neprůjezdný je v noci tah na Rakousko I/3 z Velešína na Dolní Dvořiště, tamní silnici zablokovaly kamionu silnici blokují kamiony, problémy měly kamiony také u Netřebic, kde mají problém vyjet kopec.

Komplikace jsou hlášeny rovněž z Vysočiny. Podle policie je třeba počítat se zhoršenou průjezdností na hlavních tazích jako je I/19 u Starého Pelhřimova, ale také u Habrů či u Želetavy.

Jen od 16 do 22:30 hodin jsme zasahovali u 21 nehod, zejména šlo o vytahování zapadlých vozidel a 25 spadaných stromů nebo větví na komunikacích. Nejvíce popadaných stromů bylo na Budějovicku, nejvíce nehod jsme měli na Hradecku,“ informovali hasiči z HZS Jihočeského kraje v pátek v noci.

Problémy mají také na východě Čech. Během jedné hodiny vyjížděli hasiči na Zlínsku v pátek večer k sérii dopravních nehod s hlášeným zaklíněním osob po celém kraji.

První těžká havárie byla na krajské operační středisko nahlášena v 16:21 hodin a stala se u obce Ostrožská Nová Ves. Okamžitě k ní byla vyslána jednotka profesionálních hasičů ze stanice Uherské Hradiště se dvěma cisternami. Jak bylo potvrzeno, jednalo se o střet dvou osobních automobilů a hasiči museli na místě jednu osobu z vraku vozu vyprostit.

K další podobné nehodě vyjížděla jednotka ze stanice Vsetín v 16:58 hodin, a to do Rokytnice, místní části města Vsetín. Zde došlo podle velitele ke střetu dvou vozidel, přičemž v jednom z nich zůstala zaklíněná osoba. Tu hasiči vyprostili pomocí hydraulického zařízení a předali do péče záchranářů.

„Necelou půlhodinu poté byl vyhlášen poplach také jednotce profesionálních hasičů stanice Valašské Meziříčí a dobrovolné jednotce obce Kelč, které vyrazily k hlášené nehodě u obce Kelč. Podle přijatých informací zde skončil vůz na střeše mimo vozovku a jedna osoba v něm zůstala uvězněna. V době příjezdu jednotek na místo byl však řidič již mimo nebezpečí venku z vozidla a nezraněn,“ dodali hasiči.

Vážná nehoda na Hradecku

Nezastaví se ani záchranáři a hasiči na Královehradecku. „Ke srážce tří osobních vozidel vyjížděly v 17:47 tři jednotky hasičů. Nehoda k níž došlo u Černilova na Královéhradecku silnici č. II/308 zcela zablokovala. Hasiči zabezpečili místo nehody a odpojili akumulátory havarovaných vozidel. Jedna zraněná osoba skončila v péči ZZS,“ dodali hasiči z HZS Královehradeckého kraje.

Dvě stovky nehod se v pátek staly ve středních Čechách. „Kvůli zhoršeným povětrnostním podmínkám policie Středočeského kraje eviduje ve Středočeském kraji od rána do současné doby téměr 200 dopravních nehod a 80 informací pro dopravní situaci,“ potvrzuje například středočeská hejtmanka Petra Pecková.

Silnice prvních tříd a dálnice v kraji jsou podle Peckové sjízdné. „Silnice II. a III. tříd s opatrností rovněž. Veškerá technika silničářů je na silnicích. Převážná většina dopravních nehod je bez zranění,“ dodává Pecková.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru