Na silnici I/16 narazila dvě auta do žací lišty kombajnu. Foto: HZS

Hromadná nehoda u Jičína: Dvě auta vrazila do kombajnu!

K vážné nehodě došlo v neděli v noci na frekventované silnici I/16 poblíž Úliblic nedaleko Jičína. Dvě škodovky tam vrazily do žací lišty kombajnu, který najížděl na hlavní silnici.

Vážně vypadající havárie se stala po 21. hodině na frekventované trase I/16 mezi Jičínem a Novou Pakou. Konkrétně poblíž Úliblic nedaleko Jičína vyjížděl kombajn z vedlejší komunikace a táhl za sebou žací lištu.

Ve tmě si zřejmě stroje nevšiml řidič černé Škody Superb přijíždějící po hlavní silnici I/16 a do lišty narazil. Nehodě pak nedokázala zabránit ani posádka oranžové Škody Fabia, která jela za ním a zezadu nabořila již havarovaný Superb.

„Dopravní nehodu ohlásila záchranářům a hasičům palubní jednotka e-call jednoho z havarovaných vozidel,“ sdělili hasiči z HZS Královehradeckého kraje, kteří na místě nehody v noci zasahovali. Podle jejich informací došlo ke zranění jedné osoby, kterou k ošetření převezli záchranáři do nemocnice.

Nehoda zkomplikovala noční provoz u Jičína, hlavní tah I/16 byl přes 2,5 hodiny uzavřen, zprovozněna bude silnice v neděli před půlnocí.

Přesné okolnosti a příčinu nehody vyšetřuje policie. Bude jí zajímat, zda stroj vjel do silnice bezpečně, zda byl odpovídajícím způsobem osvětlený a zda případně řidiči vozů řídili s dostatečnou pozorností, zjišťovat samozřejmě bude též přítomnost alkoholu.

V Česku přibývá drastických nehod aut s kombajny a traktory

Přejít nahoru