Nehoda na dálnici D1 u Brna. Foto: HZS

Hromadná nehoda na D1 u Brna: řidič kamionu podle policie najel do aut schválně!

Hromadná nehoda blokovala celé dopoledne provoz na dálnici D1 u Brna, jak už jsme vás informovali. Nyní policie oznámila, že řidič kamionu hromadnou nehodu způsobil zřejmě schválně.

Nečekaný vývoj nabírá středeční ranní nehoda na dálnici D1, která se stala na 198. kilometru u Brna ve směru na Prahu. Podle policie se mohlo jednat o úmyslný čin zdrogovaného řidiče kamionu.

Na místě bylo 10 havarovaných vozidel, z toho některá byla zcela zdemolovaná a zranili se čtyři lidé! Hasiči Jihomoravského kraje uvedli, že na místě bylo nabouraných pět osobních aut, dvě dodávky a tři nákladní vozy. „Naštěstí jsme nemuseli nikoho vyprošťovat,“ dodali hasiči.

Policie: Nehoda na D1 u Brna byl úmysl

„Podle prvotních informací měl řidič nákladního vozu narazit do ostatních automobilů,“ uvedla policie. Následně se objevila informace, že řidič kamionu byl pod vlivem návykových látek a z místa nehody utekl k prodejně Makro. Tam ukradl osobní auto a snažil se ujet.

Nyní policie přišla s informací, že vše mohl být zřejmě úmysl. „Při prošetřování okolností ranní kolize na D1 pracují kriminalisté s verzí, že jednání řidiče nákladního vozu bylo úmyslné,“ uvedli policisté. Není jasné, zda chtěl řidič spáchat sebevraždu, nebo jej k tomu například vedly drogy.

Po střetu místo havárie opustil, seběhl z dálnice, zmocnil se osobního vozidla v Kaštanové ulici a ujel,“ sdělili dnes zástupci Policie ČR.

U Rebešovic ale i s osobním autem tento řidič havaroval a krátce nato byl zadržen policií.

VIDEO: Řidič boural i ukradeným osobním autem

Řidič havaroval i s ukradeným osobním vozem. Video: PČR

Hromadná nehoda na dálnici D1 u Brna. Video: PČR

VIDEO: Hromadná nehoda na dálnici D1 u Brna! Srazilo se 10 aut, vletěl do nich kamion!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *