Tragická nehoda vlaku v Pardubicích. Foto: Michal Fanta, HZS

FOTO, VIDEO: Tragická nehoda vlaku v Pardubicích! 4 mrtví, 22 zraněných a kolaps dopravy!

Noční tragická nehoda u nové zastávky v Pardubicích značně komplikuje železniční dopravu, dálkové vlaky nemají kudy projet. Policie upřesnila tragické následky – čtyři lidé zemřeli, 22 lidí se zranilo!

Havárie se stala na hlavním koridoru Pardubice – Česká Třebová, kde se došlo zde ke střetu mezinárodního rychlíku s nákladním vlakem. Hasiči ihned po nehodě začali s vyprošťováním raněných osob.

„V provozu bylo několik hydraulických vyprošťovacích zařízení, kterým si hasiči vytvářeli prostor k samotnému vyproštění zraněných osob. Zraněné osoby byly tříděny dle metody START,“ uvedla mluvčí HZS Pardubického kraje Vendula Horáková.

Ve vlaku v Pardubicích cestovalo 380 lidí

V rychlíku cestovalo kolem 380 osob! Nákladní vlak převážel ve vagonech karbid vápenatý, ale naštěstí první dva vagony byly prázdné, tedy nedošlo k úniku nebezpečné látky.

Na místě události byly evakuační autobusy z HZS Pardubického kraje a HZS Královéhradeckého kraje. Hasiči spolupracovali i s Dopravním podnikem města Pardubice při přepravě nezraněných osob.

Zranění byli převáženi na hlavní nádraží v Pardubicích. Tým psychologů z řad HZS a Policie ČR poskytoval na místě, ale poté i na hlavním nádraží první psychickou pomoc. Dětem byly předány pro zmírnění situace z prožité nepříjemné události plyšové hračky dráčci Záchranáčci.

Video: Nehoda vlaku má tragické následky

„U železniční nehody byly potvrzeny 4 osoby, které nehodu nepřežily. Dále bylo 22 osob transportováno do nemocnic v Pardubicích, Chrudimi i Hradce Králové,“ sdělila Horáková.

Na místě začalo vyšetřování příčin nehody, které ale potrvá zřejmě i několik dnů. „Nemůžeme a nebudeme zatím spekulovat o příčinách této nehody,“ uvedl na místě nehody ministr dopravy Martin Kupka.

Následovat bude odklízení trosek vlaků, což ale může trvat několik dnů. Zablokovaný hlavní koridor přitom znamená značné dopravní potíže. Kvůli nehodě nejezdí žádný přímý dálkový vlak spojující Čechy a Moravu.

Zablokovaný železniční koridor působí problémy v dopravě

„Koridor v Pardubicích, na kterém došlo ke srážce vlaků, je pro českou železnici klíčový. S ohledem na rozsah nehody bude zastavený provoz na této trati. Vlaky nepojedou ani odklonem po jiných tratích. Žádáme cestující, aby své cesty do nebo přes Pardubice minimálně pro čtvrtek 6.6. odložili,“ uvedly České dráhy.

K nehodě došlo v situaci, kdy vlaky není možné prakticky možné poslat jinou trasou než přes Pardubice, upozornil server zdopravy.cz. Na trati z Prahy do Hradce Králové probíhá mezi Velkým Osekem a Hradcem Králové plánovaná výluka, stejně jako na dalších možných tratích.

Tragická Nehoda vlaků v Pardubicích: Mohl strojvedoucí vidět zelenou od silnice?

Foto: Nehoda vlaku v Pardubicích

Tragická Nehoda vlaků v Pardubicích: Mohl strojvedoucí vidět zelenou od silnice?

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *