Na silnici v Hřensku se zřítil několika tunový balvan. Foto: PČR

Ve Hřensku se zřítil několikatunový balvan na silnici, řidiči porušují zákaz!

Na silnici první třídy 62 ve Hřensku se dnes odpoledne zřítil několikatunový balvan. Naštěstí netrefil žádné projíždějící auto. Silnice bude uzavřená asi do neděle.

Řidiči využívající trasu I/62 ve Hřensku nedaleko hranice s Německem musí volit objízdné trasy. Silnice první třídy je od středečního odpoledne neprůjezdná, protože se na ní zřítil několikatunový balvan. Navíc hrozí pád dalších velkých kamenů.

Na silnici dopadl pískovcový kámen, který se utrhl ve svahu a prorazil bezpečnostní plot, cestou pokácel i stromy, které mu stály v cestě. Naštěstí netrefil žádné auto a nikomu se tak nic nestalo. Kámen nicméně mírně poškodil vozovku. „Došlo k drobnému poškození silnice a svodidla,“ uvedl Tomáš Salov, mluvčí správy národního parku České Švýcarsko Tomáš Salov.

„Silnice č. I/62 je nyní v místě uzavřena, neboť hrozí pád dalších pískovcových bloků. Řidiči cestující mezi Hřenskem a SRN by měli volit objízdné trasy,“ informovala Policie ČR.

Bezpečnostní plot, který chrání skalnatý svah proti uvolňování kamenů je dimenzovaný na dvakrát menší a lehčí balvany. Protože je poškozený, je třeba odstranit i ostatní menší a případně uvolněné kameny. To si podle policie vyžádá uzavírku silnice zřejmě do neděle.

Už ve středu večer nechala policie silnici uzavřít s pomocí zákazových značek a betonových bariér. Zůstal jen prostor na průjezd manipulační techniky. Ten však někteří řidiči i chodci i přes zákaz využívají a místem projíždí. „Opětovně upozorňujeme neukázněné řidiče a chodce, aby respektovali dopravní značení uzavírky silnice, neboť opravdu může hrozit nebezpečí. Na místě jsou policisté,“ sdělila dnes Policie ČR.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru