Vážná nehoda se stala v sobotu večer na silnici I/10 v Železném Brodě, Veselí. Foto: HZS

FOTO: Řidič se v protisměru srazil s jiným autem, v nemocnici zemřel

Vážná nehoda se stala v sobotu večer na silnici I/10 v Železném Brodě, Veselí. Čelně se tam srazila dvě auta, pro zraněné musel na místo letět vrtulník záchranářů.

Řidič Volkswagenu Polo zřejmě v zatáčce na silnici I/10 u Železného Brodu, Veselí přejel do protisměru, kde se čelně srazil s protijedoucí Toyotou. Rychlost aut se tak sečetla a výsledkem byla velká rána a silně poškozené přední části obou aut.

Řidič malého Volkswagenu Polo utrpěl vážná zranění. „Osobu, kterou hasiči vyprostili z vozidla za pomoci hydraulického vyprošťovacího zařízení, transportoval do nemocnice vrtulník Letecké záchranné služby,“ informovali hasiči z HZS Libereckého kraje. Muž bohužel v nemocnici svým zraněním podlehl.

Řidička z Toyoty byla odvezena do nemocničního zařízení pozemní posádkou záchranky, s lehčím zraněním.

Ještě kolem půl deváté byla komunikace uzavřena, omezení trvalo do cca 22 hodin. Na místě probíhalo vyšetřování policie, následně bylo nutné odtáhnout vraky vozidel. U nehody zasahovali hasiči ze stanice HZS Turnov společně s dobrovolnými kolegy z JSDH Železný Brod, policisté i záchranka včetně letecké.