U Drslavic se čelně srazily dvě škodovky. Foto: HZS

FOTO: Řidič u Drslavic vjel do protisměru, dvě auta jsou na šrot

Vážné nehody dnes komplikovaly dopravu na Moravě. Vážná dopravní nehoda dvou Škodovek uzavřela dnes dopoledne část hlavního tahu silnice I/50 u Drslavic na Uherskohradišťsku.

„Dvaačtyřicetiletá řidička osobního vozidla Škoda Rapid se při jízdě ve směru od Uherského Brodu na Veletiny v zatáčce čelně střetla s protijedoucím vozidlem Škoda Fabia, které řídil třiašedesátiletý muž. Ten z prozatím neznámé příčiny přejel do protisměru,“ uvedla policejní mluvčí Monika Kozumplíková.

Na místo byli vysláni profesionální hasiči ze stanic Uherský Brod a Uherské Hradiště. Po příjezdu na místo hasiči vyprostili vážně zraněného řidiče vozidla Fabia. Dále s pomocí vyprošťovacího hydraulického zařízení dostali ven z druhého vraku vozidla zraněnou řidičku.

„Záchranáři na místě poskytli přednemocniční neodkladnou péči třem lidem. Paní s velmi vážnými zraněními převezla Letecká záchranná služba do Krajské nemocnice Tomáše Bati, kde ji naši záchranáři předali zdravotníkům na urgentním přijmu. Po dalším podrobném vyšetření bylo naše operační středisko požádáno o zajištění vrtulníku a transport pacientky na vyšší pracoviště,“ informovala zlínská záchranka.

Vrtulník z Olomouce následně ženu přepravil do FN Olomouc. Další ženu záchranáři převezli se středně těžkým zraním na úrazovou ambulanci Uherskohradišťské nemocnice.

„Řidič druhého auta utrpěl středně těžká zranění a naše posádka jej z místa nehody převezla na urgentní příjem zlínské nemocnice,“ dodali záchranáři.

Dechové zkoušky u řidičů byly negativní. Škodu na vozidlech policisté vyčíslili na 300 tisíc korun. Vozovka byla asi hodinu úplně uzavřena z důvodu přistání vrtulníku, kolem 13. hodiny se silnici podařilo zprovoznit.

Nehody komplikovaly provoz na Moravě na více místech. Vážná nehoda dvou osobních aut a autobusu se stala v obci Nezdenice na Uherskohradišťsku. Mercedes tam naboural do stojícího autobusu s cestujícími.