Nehoda dvou aut a autobusu se stala v obci Nezdenice. Foto: PČR a ZZS

FOTO: Řidič mercedesu narazil do autobusu, pak vletěl do dalšího auta

Vážná nehoda dvou osobních aut a autobusu se stala v obci Nezdenice na Uherskohradišťsku. Se zraněním převezli záchranáři do nemocnic celkem tři osoby.

„Jednapadesátiletý cizinec, který řídil vozidlo Mercedes, jel ve směru od Uherského Brodu na Bojkovice. V obci Nezdenice narazil zezadu do autobusu stojícího na zastávce, náraz ho odhodil do protisměru, kde se střetl s vozidlem Kia, které řídil jiný padesátiletý cizinec,“ uvedla polivejní mluvčí Monika Kozumplíková

Dechové zkoušky byly u všech řidičů negativní, u řidiče Mercedesu byl negativní i test na drogy. Se zraněním převezli záchranáři do nemocnice řidiče mercedesu, spolujezdkyni z vozidla Kia a jednu cestující z autobusu, v němž cestovalo 10 osob včetně řidiče.

„Na místo vyjely posádky z výjezdových základen v Suché Lozi, Slavičína, Uherského Brodu a lékařská posádka z Uherského Hradiště.

„Na místě nehody jsme v rámci přednemocniční neodkladné péče ošetřili tři osoby, které utrpěly středně vážná zranění. Po jejich zajištění jsme dva pacienty převezli na traumatologické oddělení Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně a jednoho předali zdravotníkům v traumacentru Uherskohradišťské nemocnice,“ upřesnili záchranáři.

Škodu na dopravních prostředcích vyčíslili policisté na více než 2 miliony korun. Veškeré okolnosti této nehody prověřují dopravní policisté ze Zlína ve spolupráci s dopravními policisty z Uherského Hradiště.

Silnice u Nezdenic byla obousměrně uzavřena, provoz se podařilo obnovit až kolem 14. hodiny.

Vážné nehody dnes komplikovaly dopravu na Moravě. Další vážná dopravní nehoda dvou Škodovek uzavřela dnes dopoledne část hlavního tahu silnice I/50 u Drslavic na Uherskohradišťsku.