Kamion naložený dřevem se převrátil ve čtvrtek odpoledne u Branné. Foto: HZS

FOTO: Kamion naložený dřevem se převrátil do potoka u Branné

Plně naložený kamion se dřevem se dnes odpoledne u Branné na Šumpersku převrátil do potoka. Na místě probíhají vyprošťovací práce, provoz je omezen.

Těžkotonážní kolos naložený dřevěnou kulatinou se převrátil na okresní silnici ve čtvrtek odpoledne nedaleko obce Branná poblíž viaduktu Banjaluka. Náklaďák zřejmě najel částečně krajnici, která se s ním utrhla a převrátil se vpravo do koryta potoku Branná.

Kamion tak skončil podvozkem nahoru a naopak nákladem v potoku. „Řidič se zranil, poskytli jsme mu první pomoc,“ informovala Lucie Balážová, mluvčí HZS Olomouckého kraje.

Hasiči zjistili, že z nádrže nákladního vozu odtéká palivo do vody. „Postavili jsme proto na potoku norné stěny a instalovali sorpční hady a zajišťujeme nádrž proti dalšímu úniku paliva,“ uvedla Balážová. Hasiči také informovali orgán životního prostředí a na místo byl povolán chemický kontejner.

Přesné příčiny nehody vyšetřuje policie, vyprošťování nákladního vozu a těžkého nákladu potrvá ještě několik hodin do čtvrtečního večera.