Hlavně popadané stromy do dráhy nebo na trakční vedení museli řešit drážní hasiči a železničáři. Foto: SŽ

FOTO: Bouřka zastavila vlaky, problémy jsou na železnici i v neděli

Silná bouřka zastavila vlaky v noci na neděli na řadě míst České republiky. S problémy na železnici musí počítat cestující i během neděle. Drážní hasiči řešili desítky událostí.

Provoz musela Správa železnic zastavovat v noci na neděli i preventivně, protože bouřky byly příliš silné. „Většinu problémů se nám podařilo vyřešit v průběhu noci. Někde omezení stále přetrvává,“ informovala ráno Správa železnic.

Potíže jsou například v úseku Černý Kříž – Nové Údolí z důvodu nepříznivých povětrnostních vlivů. Omezení tam odhadem potrvá do 14 hodin. Dopoledne byl mimo provoz také úsek Moravice odbočka – Mladecko, nebo úsek Pelhřimov – Nová Cerekev z důvodu pádu stromu do prostoru dráhy.

Více než 30 událostí na železnici

Drážní hasiči vyjížděli od sobotního večera k více jak 30 událostem, nejčastěji to byly popadané stromy, poškození trakčního vedení nebo zaplavení kolejiště.

Doprava na hlavních koridorech je stabilizovaná. Se zpožděním se ráno vlaky potýkaly na Ostravsku. Cestující mohou sledovat mapu Správy železnic, kde jsou průběžně aktualizovány údaje o obnovení provozu.

„Děkuji všem, kteří se v silných bouřkách podíleli na fungování železnice,“ uvedl šéf Správy železnic Jiří Svoboda. „Byla to těžká noc pro všechny naše provozní zaměstnance, hasiče i dispečery. Poděkování patří také strojvedoucím, kteří včasným zastavením na několika místech zabránili škodám nebo zraněním,“ uvedl Svoboda.

Problémy podle něho někde ještě přetrvávají, spoustu práce mají také energetici. „Cestujícím dnes děkuji za trpělivost, děláme maximum pro to, aby byla doprava co nejdříve všude obnovena,“ dodal ředitel Správy železnic.