Tragická nehoda u Vyškova. Foto: PČR

Děti, které zemřely při nehodě u Vyškova, neměly autosedačky, řidiči hrozí 10 let vězení

Policie dnes poskytla další informace k tragické dopravní nehodě u Vyškova. Včera tam havarovalo auto se dvěma muži a dvěma dětmi. Opilý řidič vyletěl ze silnice, v autě zemřely obě děti!

Tragická nehoda se stala krátce po půl osmé večer na silnici II/430 před Vyškovem. Policie dnes upřesnila, že se jednalo o automobil značky Mazda a jel od Rousínova ve směru na Vyškov.

„Řidič vozu Mazda měl předjíždět jiné vozidlo. Po dokončení manévru ale z dosud nezjištěných příčin dostal smyk, vyjel mimo komunikaci a skončil v poli,“ sdělil mluvčí jihomoravské policie Petr Vala.

Tragická nehoda u Vyškova: Děti neměly autosedačky

Ve voze cestovaly čtyři osoby, z toho dvě malé děti. Obě děti na místě bohužel zemřely. Nyní vyšlo najevo, že v době nehody neseděly v dětských autosedačkách.

Policii pochopitelně zajímalo, proč řidič nezvládl předjížděcí manévr. A odpověď na sebe nenechala dlouho čekat. „Test na drogy byl negativní, ale dechová zkouška, která byla u řidiče provedena, byla pozitivní. Nařízeny byly krevní odběry,“ uvedl Vala.

Případ je podle něho prošetřován pro podezření ze spáchání trestných činů Ohrožení pod vlivem návykové látky a Usmrcení z nedbalosti, za což muži v případě uznání viny hrozí až desetiletý pobyt za mřížemi.

V souvislosti s nehodou žádá policie i nadále svědky, aby se přihlásili na tísňové lince 158. Zároveň žádají, aby se ozval i krátce před nehodou předjížděný řidič. „Při vyšetřování případu uvítáme i záběry z palubních kamer,“ dodal Vala.

Tragická nehoda u Vyškova! Opilý řidič vyletěl ze silnice, v autě mu umřely dvě děti!

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *