Vážná nehoda u Hodkovic nad Mohelkou. Auto se vklínilo mezi sloup a svodidla. Foto: HZS LBK

Děsivá nehoda u Hodkovic: Auto se vklínilo mezi sloup a svodidla

Dopravu na silnici I/35 u Hodkovic nad Mohelkou v neděli komplikovala vážná nehoda osobního auta. Jeho řidič vyjel mimo silnici a auto se doslova vklínilo mezi svodidla a sloup.

Auto na boku a zcela napasované mezi svodidla a železobetonový sloup. Tak dopadla nedělní jízda dvoučlenné posádky po silnici I/35 u Hodkovic nad Mohelkou směrem na Turnov.

Na místo vyjeli hasiči, aby zraněnou dvojici ze zdemolovaného auta vyprostili. „Po zajištění místa události a průzkumu jsme museli ve spolupráci se zdravotnickou záchrannou službou jednu zraněnou osobu z vozidla vyprostit hydraulickými nástroji,“ informovali hasiči.

Silnice byla několik hodin uzavřena, pro jednoho zraněného na místo musel letět vrtulník. Zdravotníci jej napojili na umělou plicní ventilaci a transportovali do liberecké nemocnice na traumatologické centrum. Druhého zraněného převezli do nemocnice sanitou.

Poškozená svodidla a železobetonový sloup následně s ohledem na bezpečnost hasiči odstranili. Místo události velitel zásahu předal policii asi hodinu po zásahu, ta následně zahájila vyšetřování příčin. Svoji roli mohl sehrát silný déšť, který se v neděli lokalitou přehnal.

Hasiči upozornili, že podstatnou roli sehráli při pomoci zraněným i dva náhodní dobrovolníci. „Velké poděkování patří hasiči ze Vsetínska a neznámému zdravotníkovi, kteří jeli náhodou kolem a před příjezdem záchranných složek na místě situaci výtečně zvládli,“ informovali hasiči.

Vážné komplikace v neděli odpoledne zažili řidiči také na dálnici D10 ve směru na Prahu, kde se odpoledne zřítilo elektrické vedení.

Přejít nahoru