Pád elektrického vedení zastavil dopravu na dálnici D10. Foto: FB/Martin Zatloukal

Dálnici D10 uzavřel pád elektrického vedení, tvoří se dlouhé kolony

Tisíce lidí, kteří se v neděli vrací z víkendu po mladoboleslavské dálnici D10 na Prahu, čekají nepříjemné komplikace. Kvůli pádu elektrického vedení musela být dálnice zcela uzavřena na několik hodin.

Nedělní odpolední velmi vytížená doprava je na dálnici D10 vždy ve znamení kolon. Ale to, co čeká řidiče dnes, je opravdu mimořádné. Do dálnice se totiž zřítilo elektrické vedení a celá autostráda musela být uzavřena.

„Z důvodu pádu elektrického vedení na D10, chystá společnost ČEZ opravu, která začne pravděpodobně mezi 15. a 16. hodinou,“ uvedla Policie ČR chvíli po půl třetí odpoledne. To už ale byla dálnice více než hodinu uzavřena.

Oprava podle odhadů policie bude trvat další zhruba hodinu. „Dálnice D10 bude po tuto dobu zcela uzavřena v obou směrech mezi exity 39 Bezděčín a 33 Brodce,“ informovali policisté. Potíže by tak řidiči měli očekávat nejméně do 18. hodiny.

Policie dopravu odklání na exitu Bezděčín, před ním se tvoří kolony a vznikají také na objízdné trase, po které se pochopitelně nedá jet tak rychle jako po dálnici, navíc řidiče zabrzdí křižovatka a nájezd na hlavní silnici. Nedělní návrat z víkendu tak nebude ideální.

Objízdná trasa pro osobní a nákladní vozy je mezi těmito exity po silnici II/610 nebo I/38. Pozor si musí dát řidiči nákladních vozů a kamionů, protože na silnici II/275 mezi I/38 v obci Luštěnice a exitem 33 Brodce je zákaz vjezdu vozidel nad 16 tun mimo autobusy.

Aktualizováno: S maximálním nasazením se instalace nového elektrického vedení podařila pracovníkům ČEZu dříve jak za předpokládanou hodinu. „My již tedy také obnovujeme cestování po D10 v obou směrech a řidičům děkujeme za trpělivost,“ informovala Policie ČR.