V tomto úseku na I/16 u Obrub začne příští týden oprava. Zdroj: ŘSD

Dělají si z řidičů legraci? ŘSD rozkope silnici I/16 i dálnici D10 najednou

ŘSD oznámilo, že už příští týden čeká řidiče omezení na silnici I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby. Místo ale neobjedete kvůli rozkopané dálnici D10.

„Už v pondělí 18. září 2023 začínáme s rozsáhlými opravami silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby na Mladoboleslavsku. Práce si vyžádají dopravní omezení.“ To slavnostně oznámilo nyní Ředitelství silnic a dálnic (ŘSD). Práce potrvají skoro tři měsíce!

Došlo ale někomu, že tak silničáři rozkopou oba hlavní tahy z východních Čech směrem k Mladé Boleslavi a Praze? Místo oprav na I/16, kde se zajisté budou tvořit dlouhé kolony, by šlo normálně objet přes obec Kněžmost a následně dálnici D10.

Jenže i dálnice D10 je od minulého týdne „rozkopaná“. ŘSD tam začalo stavět mimoúrovňovou křižovatku Kosmonosy a pochopitelně tak došlo ke zúžení. Při větším návalu aut se i tam budou tvořit kolony. Zároveň je stále rozkopaná křižovatka v Kosmonosech od Stakor. Ani tudy tedy řidiči neprojedou. A tak to vypadá, že se silničáři rozhodli rozkopat všechny příjezdové komunikace.

„Oprava bude provedena v celkové délce 2,3 kilometru od začátku obce Obrubce ve směru od Mladé Boleslavi až za křižovatku silnice I/16 s místní komunikací propojující Obruby s Rohatskem. Z velké části se bude jednat o výměnu asfaltové směsi v obrusné, ložní a podkladní vrstvě,“ informoval mluvčí ŘSD Jiří Veselý.

Řidiče na dálnici D10 čeká omezení, začíná stavba obří křižovatky u Kosmonos

Součástí rekonstruovaného úseku bude i problémové místo na začátku obce Obrubce, kde dochází k opakovaným propadům a poruchám komunikace. V tomto místě bude kompletně vyměněna stávající konstrukce vozovky a týkat se to bude i podloží v celkové tloušťce 1,0 m.

Vedle toho dojde k výměně svislého dopravního značení, rekonstrukci systému odvodnění, povrchu autobusových zálivů a obnově vodorovného dopravního značení.

„V místě prací bude doprava řízena kyvadlově, v nočních hodinách semafory a přes den mezi 6. až 19. hodinou pak speciálně proškolenými pracovníky. Případnou tvorbu kolon v dopravních špičkách tak bude možné účinně eliminovat,“ míní Veselý.

Stavba má vyjít na 40,75 milionu bez DPH. „Opravu silnice I/16 mezi obcemi Obrubce a Obruby plánujeme dokončit za 2,5 měsíce a začátkem prosince uvést opravený úsek do plného provozu,“ dodal Veselý.