Nehoda kamionu na dálnici D7 u Postoloprt. Foto: PČR

FOTO: Dálnici D7 blokovala nehoda kamionu, ležel tam 10 hodin!

Mráz, ledovka a někde i sníh komplikují od rána dopravu v Česku. Na dálnici D7 se v noci převrátil kamion, dopoledne probíhá překládání nákladu.

Dálnice D7 u Postoloprt byla od noci uzavřená z důvodu nehody kamionu, který je na 56. kilometru položený na bok a blokuje směr na Chomutov. „Probíhá překládka nákladu, pravděpodobně bude trvat ještě dopoledne,“ informovala Policie ČR dopoledne.

Policisté provoz usměrňovali na sjezd na 55,5. kilometru na Postoloprty, nájezd zpět na D7 je na 56,5. kilometru.

„Přeložili jsme převážený materiál do jiného kamionu. Havarovaný kamion jsme postavili na kola, pomohli naložit na odtahovou službu a uklidili vozovku,“ informovali ústečtí hasiči s tím, že provoz na dálnici D7 byl po dlouhých 10 hodinách obnoven.

„Příčinou nehody bylo nepřizpůsobení rychlosti aktuálním podmínkám počasí. Jeďte prosím opatrně,“ varuje policie s poukazem, že i přes nasazení techniky silničářů je na řadě území ledovka. Už od středečního večera komplikovala ledovka dopravu v celém Česku.

Několik hodin byla odpoledne uzavřena dálnice D5 i dálnice D8. Konkrétně na D5 za odpoledne havarovaly hned tři kamiony.

Policisté hlásili, že vyjížděli k desítkám nehod. Na Liberecku byla od středečního večera uzavřena silnice I/10 z Tanvaldu do Harrachova a dál do Polska pro nákladní vozy.

Tragická nehoda na Rakovnicku

Problémy byly také ve středních Čechách, kde policisté řešili sedm desítek nehod. Jedna dokonce skončila tragicky. „Řidič dodávky u Svojetína na Rakovnicku dostal smyk a sjel ze silnice. Jeden ze spolujezdců byl převezen do nemocnice v Praze s vážnými zraněními, kde ale po několika hodinách zemřel,“ uvedla mluvčí středočeské policie Barbora Schneeweissová.

Potíže hlásily také některé linky Pražské integrované dopravy, nebo České dráhy na některých tratích například na Kladensku.

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru