Vážná nehoda osobního auta uzavřela v neděli ráno dálnici D1. Foto: HZS

Podezřelá nehoda na dálnici D1 na Vysočině: auto na střeše, policie hledá svědky

Vážná nehoda zkomplikovala v neděli dopoledne dopravu na dálnici D1 na Vysočině u Větrného Jeníkova na 104. kilometru. Havarovalo tam osobní auto, které zůstalo ležet na střeše.

Dálnici D1 na Vysočině v neděli před osmou hodinou ráno uzavřela nehoda osobního auta značky Škoda. Havarovalo na 104,6. kilometru ve směru od Prahy na Říkovice, tedy směr na Brno za sjezdem 104 na Větrný Jeníkov a Petrovice.

Vůz po nehodě skončil značně zdemolovaný a zůstal ležet převrácený na střeše. Na místě zasahovali hasiči kraje Vysočina a také záchranáři.

Zraněného muže a ženu museli z automobilu vyprošťovat hasiči, na místo byl povolán také vrtulník Letecké záchranné služby, který jednu osobu transportoval do nemocnice, druhou odvezla z místa sanita.

Nehoda na D1: bylo chování posádky podezřelé?

Nehoda uzavřela dopravu na D1 do nedělních zhruba deseti hodin, policie dopravu odkláněla na objízdnou trasu na exitu číslo 104.

Policisté v neděli dopoledne dodali, že hledají svědky nehody. Podle vyhlášené výzvy řidičům se zdá, že chování posádky před nehodou zřejmě bylo něčím podezřelé.

„Zajímá nás případné podezřelé chování posádky (žena a muž) vozidla Škoda Kodiaq – RZ: BL939TL před nehodou na některé odpočívce u D1 a způsob jízdy auta před nehodou. Volejte 158,“ žádají policisté.