Stavbaři na dálnici D10 u Mnichova Hradiště umístili novou lávku. Foto: PČR

Dálnice D10 u Mnichova Hradiště je po noční uzávěře otevřena

Dálnice D10 byla po celonoční uzávěře u Mnichova Hradiště opět otevřena. Stavbařům se podařilo usadit novou lávku rychleji. Řidiči však porušovali zákaz!

Dálnice D10 byla celou noc ze soboty na neděli uzavřena mezi exity 53 Bakov nad Jizerou a exitem 57 Mnichovo Hradiště, a to z důvodu osazování mostní konstrukce.

Konstrukci nové lávky, která spojí obě strany dálnice u Mnichova Hradiště, se podařilo osadit o něco dříve. Mohlo se tak začít připravovat dopravní značení k otevření jednoho jízdního směru v každém směru. To se podařilo již před původně plánovanou devátou hodinou ráno.

„Na dálnici D10 jsme právě obnovili provoz v režimu jeden a jeden jízdní pruh v každém směru,“ informovala středočeská policejní mluvčí Vlasta Suchánková. Řidiči tak v místě musí počítat s možným zdržením. Toto omezení potrvá ještě během sobotního dopoledne, odhadem do zhruba 13 hodin.

Noční uzávěra se podle středočeské policie obešla bez dopravních nehod či kolizí. „Během celé realizace jsme však řešili 12 řidičů a 7 chodců, kteří nerespektovali dopravní značení,“ upozornila mluvčí Suchánková.

Přejít nahoru