Na dálnici D1 se v sobotu večer opět tvoří kolony. Foto: FB

Dálnice D1 v sobotu večer zase stojí, kamiony uvízly, tvoří se kolony!

Pozor na dálnici D1 opět havarovaly kamiony a zablokovaly směr na Brno i na Prahu! Tvoří se dlouhé kolony, pokud můžete vyhněte se dálnici D1!

První kolona se vytvořila ve směru od Prahy na Brno už před 47. kilometrem za Vlašimí, kde havarovaly kamion s osobním autem. Kolem 17. hodiny se tam ale začaly kolony pomalu rozjíždět, i tak počítejte s velkým zdržením.

Daleko vážnější je situace před 75. kilometrem u Koberovic, kde se ve směru na Brno tvoří další kolona. Srazily se tam dva kamiony. „Celkem je tam asi pět kamionů rozházených po dálnici, stojí oba pruhy,“ informují řidiči. Kolona už dosahuje několika kilometrů!

Další potíže jsou u Lipníka nad Bečvou nad exitu 296, kde sjel kamion do příkopu, zasahuje do pravého pruhu. Sjezd na Lipník je uzavřený a v pravém pruhu je vrstva sněhu.

Bohužel ani ve směru z Brna na Prahu to není bez problémů. Na 53. kilometru u čerpací stanice Benzina se ve směru na Prahu tvoří další kolna. Na neodklizené dálnici uvízli tři kamiony, které se vzájemně předjížděly a zablokovaly celou dálnici.

Potíže hlásí též dálnice D2 z Brna na Bratislavu, kde za odbočkou na Hustopeče na 35. kilometru havaroval kamion do středových svodidel. Levý jízdní pruh je kvůli tomu pod sněhem a nesjízdný.

Kamiony ale visí i na dalších silnicích. Například silnice I/50 mezi Brnem a Uherským Hradištěm v Buchlovských kopcích je pro kamiony v obou směrech nesjízdná. Též silnice 35 z Hradce Králové na Olomouc je pro kamiony nesjízdná za Moravskou Třebovou. Kamiony blokují oba jízdní pruhy.

Večer by mělo sněžení od západu slábnout, ale na východě se dál očekává silné sněžení. Teploty spadnou na -3 až -8.

Co k situaci na dálnicích řekl mluvčí ŘSD Jan Rýdl v TV Nova:

Diskuze

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Přejít nahoru