Čerpací stanice Benzina Orlen byly začátkem týdne bez paliva. Zdroj: Pavel Růžička

Benzina Orlen doplnila chybějící palivo na čerpací stanice

Některé čerpací stanice Benzina Orlen na Lounsku se v pondělí a úterý ocitly bez benzinu a nafty. Ve středu dopoledne už byly benzinky zprovozněny.

Na současnou dobu neobvyklý nedostatek benzinu a nafty potrápil řidiče v pondělí a úterý na Lounsku, jak inormovaly ČRzprávy. Některé čerpací stanice velkého řetězce Benzina Orlen se ocitly na suchu – chyběl Natural 95 i Diesel.

To jsem nezažil ani za komunistů, aby nebyla nafta nebo benzín,“ rozčiloval se poslanec Pavel Růžička z hnutí ANO, když se mu včera nepodařilo natankovat na čerpací stanici Benzina Orlen v Lounech. Na stojanech s palivem visely jen cedule s nápisem „mimo provoz“.

Obsluha čerpací stanice mu prý sdělila, že nemá žádné informace, kdy dodavatel, tedy Orlen Unipetrol dodá nové zásoby nafty a benzínu. Podle řidičů byl stejný problém i na druhé čerpací stanici Benzina Orlen v Lounech v lokalitě zvané Amerika. Řidiči ale hlásili na sociálních sítích, že Benzina v Lounech není jediná. „Včera v Novém Strašecí na čerpací stanici Orlen to bylo s benzinem stejné. Jen nafta byla,“ uvedl řidič Pavel Friebert na sociální síti X.

Dodávky benzinu obnoveny

Ve středu už se ale podařilo dodávky Naturalu 95 i dieselu na čerpací stanice na Lounsku obnovit. „Od dnešního rána je čerpací stanice opět v provozu,“ sdělil ČRzprávám vedoucí komunikace Orlen Unipetrol Pavel Kaidl. Proč byl na stanicích nedostatek paliva, ale firma nevysvětlila.

Je možné, že to souvisí s velkým zájmem o paliva na čerpacích stanicích Orlen, kde se prodává podstatně levněji než v tuzemsku, a to za zhruba 33 korun za litr na rozdíl od zhruba 40 korun v Čechách.

Přejít nahoru