Anička Slováčková se podruhé léčí s rakovinou. Foto: IG

Zpěvačka Anička Slováčková: Rakovina se mě, mrcha, pořád nechce pustit!

Anna Julie Slováčková se s fanoušky podělila o aktuální informace o vývoji její nemoci. Na neděli totiž připadal Světový den boje proti rakovině.

Zpěvačka Anička Slováčková, dcera herečky Dagmar Patrasové a hudebníka Felixe Slováčka, stále statečně bojuje se zákeřnou rakovinou. U příležitost Světového dne proti rakovině, anglicky World Cancer Day, se s fanoušky podělila o svůj příběh a informace o dosavadní léčbě.

„Rakovina mi do života vstoupila v roce 2019 a stále se mě mrcha nechce pustit,“ přišla se smutnou informací známá zpěvačka, která nejprve bojovala se zhoubným nádorem v prsu.

„Začalo to bulkou v prsu a pokračovalo chemoškama, operací – vyndáním postižených uzlin z podpaží a nádoru z prsu, ozařováním, dalším chemem…,“ popsala první léčbu. Jenže jen chvíli měla klid a letos v létě lékaři přišli s krutou zprávou: Rakovina se vrátila!

„Teď to celé podstupuji znovu. Akorát v jiném postupu, vzhledem ke současnému nálezu,“ vysvětluje Slováčková, které se rakovina vrátila v podobě nádoru na plicích.

Anička Slováčková: Některé dny jsem měla hlavu jako nafouklý meloun

„Nikomu na světě bych nepřála procházet jakoukoliv těžkou nemocí a proto na vás znovu apeluji, nepodceňujte prevenci a samovyšetření. Dbejte na své zdraví. Věřte mi, že je to to nejcennější, co máte,“ apeluje zpěvačka nejen na své fanoušky.

Anička Slováčková se svěřila: Nelíbí se mi, jak vypadám po chemoterapii!

„Jako jedna z českých ambasadorek značky La Roche Posay mám radost, že byli vybráni jako oficiální partner hnutí dnešního dne. Jejich krém jsem používala ještě dávno před jakoukoliv spoluprací a doprovázel mě především ve dnech, kdy jsem měla místo obličeje spíš takovej nafouklej meloun kvůli kortikoidům,“ prohlásila trochu odlehčeně Anička Slováčková.

„Jsem ráda, že můžeme společně dál šířit message o prevenci a celkově léčbě rakoviny i jejich vedlejších účincích,“ dodala zpěvačka.

Britský král Karel III. má rakovinu! Charles podstoupil zákrok v nemocnici!