Král Karel III. (Charles). Foto: Buckinghamský palác

Britský král Karel III. má rakovinu! Charles podstoupil zákrok v nemocnici!

Buckinghamský palác přišel se smutnou informací, že britský král Karel III. (dříve Charles) má rakovinu, nedávno podstoupil zákrok v nemocnici.

Král Karel III. (Charles) trpí rakovinou. Dnes to oznámil Buckinghamský palác. Typ rakoviny, kterou trpí ještě nebyl zveřejněn. Palác nicméně vyloučil, že by se mělo jednat o rakovinu prostaty. Právě se zvětšenou rakovou byl totiž nedávno na operaci.

Právě během této léčby králi v londýnské nemocnici objevili rakovinu v jiné části těla. Královský palác v prohlášení uvedl, že Charles „zůstává zcela pozitivní ohledně své léčby a těší se, že se co nejdříve vrátí k plné veřejné službě.“

Karel III.: Chtěl jsem předejít spekulacím

“Král je vděčný svému lékařskému týmu za rychlý zásah, který byl umožněn díky jeho nedávnému nemocničnímu zákroku,” uvedl palác s tím, že se Charles rozhodl podělit se o svou diagnózu, aby předešel spekulacím.

75letý král Karel III. byl korunován teprve loni na jaře. Na trůn tehdy ještě princ Charles usedl po úmrtí své matky královny Alžběty II. Charles byl v minulosti manželem princezny Diany, která před lety zemřela po autonehodě v Paříži.

Princezna Kate už je z nemocnice doma

Nejen Charlese trápí zdravotní potíže. Královská rodina před třemi týdny informovala, že také princezna Kate (Catherine) Middleton podstoupila operaci břicha. Její manžel princ William kvůli tomu na několik týdnů přerušil pracovní program. K němu se už ale vrací, operace byla úspěšná a princezna byla propuštěna z nemocnice do domácího ošetřování.

Zatím se ví jen to, že Kate podstoupila operaci břicha, proč přesně zákrok podstoupila, ale nebylo zatím zveřejněno. Média spekulovala, že princezně šlo o život.

Zpěvačka Anička Slováčková: Rakovina se mě, mrcha, pořád nechce pustit!